Lgee

Má podle vás smysl chodit celkově k volbám?

Nebo razíte heslo „pokud by mohly něco změnit tak by se zakázaly?“
Pokud razíte jsou podle vás volby zfalšované nebo k tomu máte jiný důvod?

Nejlepší odpověď
led

Ano, možno práve váš hlas bude ten rozhodujúci.

Další odpovědi
mosoj

Zkus tam chodit po kusech.

Disraeli

Nemá. Předně je třeba říct, že každý hlas je v celku důležitý (jako samostaně ale nedůležitý/ni­cotný), protože všechny ty výsledky se skládají ze samostatných hlasů. Ale myslet si, že něco změní jeden jediný hlas, je naivita. Ale o to vůbec nejde. Vláda/hlava státu na základě voleb je blbost a nezněmní se nic (vláda/strana/osoby se zmenit můžou, ale to nic neznamená).

Žádné takové heslo nerazím.
Prostě je zbytečná existence politických stran a voleb. A pokrytecké diktatury a totality, kde jsou pseudo-volby (a pseudodemokracie) jsou v tomhle ještě horší.
Demokracie není jediná forma vlády a není ani nejlepší. Volby nejsou žádnou politickou podmínkou, znak svobodného, civilizovaného světa nebo spravedlnosti… nic takového. Nic bez čeho by se politika nemohla obejít a bez čeho by nemohla dobře, efektivně a spravedlivě fungovat (naopak).

elkon

Samozřejmě že ano, to co píšeš jsou nesmysly. Z toho je patrné, že vůbec nevíš o co jde.

Drap

Ano, má

jirka F

Já bych šel k volbám ale jak jsem tak slyšel jaké budou omezení tak nevím zatím jestli vůbec půjdu.

Dochy

Ano, má.
A měl bys uvést i jaké volby Tě zajímají. V rámci komunálních voleb může kratší diskuse v hospodě pár dní před volbama výrazně ovlivnit prostředí obce na dalších pár let. V celonárodním měřítku je volba jednoho občana poměrně zanedbatelná, ale je třeba uvažovat v kontextu „v jednotě je síla“ a zkrátka hlasovat pro svou „krevní skupinu“

Smack

Nemá to cenu.

JežíšKristus

„pokud by mohly něco změnit tak by se zakázaly?“

????????????
Kdo může něco takového říct? Český zákonodárce je jeden z nejaktivnějších na světě, neustále chrlí novou legislativu. Existuje celá řada oborů, kde si navyknou na nové vyhlášky, a už se vydávají nové.

Mít jinou vládu, tak nejsme tak zadlužení jako jsme dnes + 15 tisíc lidí by bylo naživu. Kdo říká, že se volbami nic nezmění, je odporná zrůda nevážící si lidského života.

zjentek

Jako vůbec.

@elkon: elkon a o co jde? Vnímáš v tom coby občan něco více, než jít volit?

Kelt

Je to tvoje právo, které mají občané této země. A pokud se ti to nelíbí, můžeš jít do politiky, a založit vlastní stranu s určitým programem. Stejně tak máš právo na život, takže klidně můžeš skočit do propasti. Záleží jen na tobě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Lgee, pokiaľ pošlete niekomu správu vnútornou poštou, uvedomte si, že pri vašom uzavretom profile vám nemôže odpovedať vnútornou poštou. Môže jedine verejne, čo nie je vždy dobre.
Chcete verejnú odpoveď na vašu správu?

annas

led,

tak mně napsal. Reagovala jsem v diskuzi, stejně jako Vy, Přidala i odpověď, ale zřejmě zbytečně,

Lgee

Elkon – zadej si do google toto heslo a najdeš spousta výsledků, i tady na odpovedich to někteří psaly.