Má pes tlapky nebo ťapky? Popř. jsou tlapky jen přední končetiny, nebo všechny 4? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Pes má ťapky, ale i tlapky. Slovo ťapka je expresívní výraz pro tlapku psa, kočky.

Tlapka – zdrobnělina od tlapy, tj. dolní části zvířecí nohy.

Další odpovědi
Zzzuzana

Pes má nohu a tlapa je to, co se dotýká země. Takže odpověď jsou tlapky. A má je na všech 4 :)

Bublinka°°

Pes má nohy. Popř. čtyři nohy.

Děda Louda

Ten náš měl taky, alespoň co si pamatuji, packy.

amelie95

ťapky a tlapky je to samé-spisovnější jsou ale tlapky.ťapky jsou příbuzné slovo od tlapky.je to něco jak když se říká rukám paprče :D Nebo nohám hnáty :)..