annas

Má pás cudnosti historii, nebo šlo jen o mýtus?

Kdy se začal používat… Prý k němu existovaly dva klíče …

Nejlepší odpověď
led

Pásy cudnosti jsou obklopeny mýty. Počátek jejich používání je přisuzován křižáckým rytířům, kteří chtěli zabránit svým ženám pohlavnímu styku. Nicméně první důkazy pásů cudnosti se objevují až ve 14. století…
a pokračování na odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%A1s_­cudnosti

Další odpovědi
vagra

Příběh z českých dějin, jehož pravdivost spadá spíše do kategorie povídaček:
Pan Zbyněk z Potštejna odjížděl do svaté války a pravil svému nejlepšímu příteli panu Hadriánu z Kostrče: „Svěřuji ti svůj hrad a svoji krásnou mladou ženu. Tady je jediný klíč od jejího pásu cudnosti. Opatruj jej jako oko v hlavě a ochraňuj její čest svým životem.“ Za dva dny poté, co uhnal tři koně, dohnal Hadrián pana Zbyňka z Potštejna a bez dechu pravil: „Spěchám za tebou, abych ti řekl, že jsi mi dal špatný klíč. Nehodí se k tomu zámku!“ Na to klidně Zbyněk odpověděl: „Já vím. Co jsi čekal?“

Nejčastěji se objevuje tvrzení, že poprvé se pás objevil v době křižáckých válek, ale žádné důkazy pro to nejsou. První dochovaná zmínka o předmětu, jež lze považovat za pás cudnosti, pochází z knihy od Konrada Kyesera von Eichstätt, kolem roku 1400. V roce 1889 pak byl A.M.Pachingerem nalezen koženo-železný pás v hrobě na kostře mladé ženy z 16.století, bohužel se nedochoval.
Teď asi zklamu milovníky středověké romantiky, ale skutečný pás tak jak si ho asi většina z nás představuje – těžký, železný a se zámkem, pravděpodobně ve středověku neexistoval a je jen dílem fantazie pozdější doby.
Nicméně od 17.století až do třicátých let 20.století plnil pás i jinou funkci než je nasnadě. V této době byla totiž považována masturbace za něco škodlivého a tak předměty připomínající pás cudnosti se dávaly i dětem a dospívajícím, aby je uchránily od pokušení.

Zdroj: zkráceno z-http://www.fif­tyfifty.cz/Pas-cudnosti-degradujici-vynalez-2919377.php