Má papež pravdu, prohlásí-li že se mýlí?

Když v katol. církvi kraluje dogma o neomylnosti papeže? Může to mít za následek přepsání ediktu?

Odpovědi
Terryle

jeden Kréťan řekl, že všichni Kréťani jsou lháři, co? :)

Ač oficiálně patříc ke katolické církvi, nikdy jsem absolutně nepozorovala, že by někdo bral papežovy názory jako něco zásadního. Buďto se to odkejve, nebo se to strhá, nebo se to neslyšelo.
Dogma se jaksi posunulo, jen se to oficiálně ještě nestihlo říct… ona církev obecně radši dělá, že se nic nezměnilo a ono to nějak dopadne. Taktika mrtvýho brouka.