Tera Hlavatá

Má o mě spolužák zájem?

Ahoj, vím, že tady asi nikdo není nějaký odborník a hlavně, že je tady takových podobných dotazů spousta, ale i já se chci nechat kdyžtak poradit a znát názor ostatních.
Líbí se můj spolužák, jenže já jsem zmatená a nevím, jestli se já jemu taky.
Chvíli mi přijde, že ano, chvíli zase ne.
Je hodně nesmělý, takže se v něm moc nevyznám.
Sedí sám v lavici, hned za mnou, kolikrát se na něj v hodině podívám, on na mě také.
Někdy se mým vtipům směje, někdy zase ne.
Normálně se spolu občas bavíme.
Kolikrát s ním jdu i od zastávky domů, povídáme si spolu.
Uvažuji kolikrát, že bych mu třeba napsala, jestli mi něco nepošle (co se týče školy), ale nevím, jestli je to dobrý nápad.
Jenže, jak už jsem napsala, je takové stydlivější povahy a já jsem zmatená.
Přijde mi, že se na mě i kouká častěji, než na jiné holky.
Chtěla bych nejen zjistit, jestli se mu líbím, ale i nějak mu tu lásku vyznat.
Říct mu, že ho beru jak více než jen kamaráda a že mi na něj záleží.....
Myslím ale, že to tuší a ví.
Poradíte prosím, jak třeba na takového kluka podobné stydlivé povahy?
Napadlo mě, že bych mu třeba i napsala zprávu přes messenger, ale nevím, jak mám začít a bojím se, že ho budu otravovat a on mi neodepíše.
Chtěla bych to zkrátka jakýmkoli způsobem posunout dál.
Nedokáže mi tady prosím někdo poradit?

Nejlepší odpověď
zjentek

No… teď už stačí jen přeposlat mu tenhle tvůj příspěvek. A zná pravdu, má jasno..

Osobně bych tě po podobným upřímným vyznání bral hned. (;

@OptieX: Měli bychom žít přítomností, nikoli budoucností. Platí pro celou tu vaši lidskou rasu. Je sice pravda, že mnohem snáze dosahujete vlastních cílů, žijete- li budoucností, ovšem REÁLNÝ ŽIVOT je to, co vám utíká, když si zrovna děláte jiné plány. (;

Další odpovědi
Alesh

Cože? Že tu není odborník? Tady? Tady jich je! 🙂 A já jsem jeden z nich. 😉
Hele, takhle jak to popisuješ, tak bych to viděl vcelku nadějně. Nesmělost u kluka nevadí, prostě jsme od přírody takový pomalejší někdy, no. 😉 Já bych ti radil, trochu přidat na iniciativě, prostě něco chceš, tak za tím trochu musíš jít, něco pro to udělat. Jinak se nejspíš nestane nic, resp. ne v tom směru, ve kterém bys chtěla. Těžko říct, jestli volit ten messenger. Jako pokud je nesmělý, tak ho to může otevřít, ale záleží, jak by se ta debata vyvíjela, mohlo by se třeba i stát, že se to přes to definitivně nějak zabije. Já ti poradím takovou metodu, která na chlapy obecně zabírá, páč jsem jeden z nich, tak to vím. 😉 Prostě je to taková metoda „přitáhni – povol“. Prostě udělej nějaký vstřícný krok, abys ho malinko „namotala“ a jak zareaguje, tak se zase malinko stáhni, nech ho vycukat. Prostě ho musíš zatáhnout do hry a přesvědčit ho k akci. Jak budeš jen tlačit, tak to nebude fungovat, pokud budeš jen čekat, tak téměř jistě taky ne. Základ je rozumná míra komunikace, ne moc, ne málo. Co je moc a co je málo ti neřeknu, je to individuální, to se musíš naučit a natrénovat sama a podle situace vyhodnocovat. Určitě bych zkusil i nějaké nenápadné dotyky, ve smyslu: chceš se podívat s okna, on stojí tak trochu v cestě k oknu, tak ho za rameno lehce otlačíš. Nebo pokud bude dobrá příležitost, tak se o něj malinko otřeš. Ale opravdu jen lehoulince a klidně, pokud se nějak udiveně zadívá, tak se klidně omluv, usměj se. A zas vyhodnocuj situaci. No, a pak těžký kalibr… využít jeho svátek nebo narozeniny, popřát mu a dát mu lehkou úplně nevinnou pusu, k tomu nějaký ten pohled a jestli tohle ho nezlomí, tak už nevím.
Jako pracuj i s myšlenkou, že to nedopadne, prostě furt tak nějak mysli na to, že dokud nevíš, jak na tom vlastně jsi, že to může dopadnout odmítnutím, ale to už je holt „riziko podnikání“. Ale jak říkám, takhle, jak jsi to popsala to bez šance není, pokud si teda ovšem celou věc vnitřně nepřikrášluješ. 😉 Moje rada je: jdi do toho, ale opatrně, zatlač, povol a to stále opakuj a uvidíš, jestli i on začne vytvářet tlaky směrem k tobě. Pokud ne, tak je buďto retard nebo nemá zájem. To je celé.

NoFear

Pozvi ho přes messenger někam ven, ale jen jestli by s tebou někam nešel, třeba se jen projít. Nezvi ho na rande přes facebook. Pokud bude chtít jít ven, můžeš se s ním sblížit tam. Víc ho rozmluvit, poznat a zjistit, jak na tom je a co si myslí/cítí. Nemusíte se potkávat jen ve škole.
Jděte se třeba jen projít, projet, někam do obchodu, na jídlo (nevím, jak přesně to teď je, co se bude zpřísňovat, jak to bude, ale venkovní stánky s rychlým občerstvením, atd. jsou otevřené pořád, jako kromě víkendů. I restaurace a pizzerie podávají jídlo přes okýnka nebo dveře). Využíj toho, když teď máte volno.
Zjisti, co ho baví, pokud to nevíš. Něco si o tom zjisti a bav se s ním o tom. Každý se rád baví o tom, co ho baví a zajímá. Záliba, nějaká činnost, schopnost, hudba, filmy,.. A každému zalichotíš, když se ho zeptáš na radu, když ho o něco poprosíš, když chceš, aby ti něco vysvětlil, nějak ti pomohl. To působí na ego člověka a zdůrazňuje jeho důležitost. Když někoho poprosíš o radu (o něco), tak mu tím ukazuješ, že od něj chceš pomoc a že si vážíš jeho názoru a rad a že je tím pádem pro tebe v určitém smyslu důležitý.

Většina se bojí, že toho druhého budou otravovat a tak raději ani nepíšou. Ale věř mi, nemáš se čeho bát. Do začátku jen pozdrav, zeptej se co a jak, jaké má Vánoce, co dostal, řekni mu cos ty dostala a jak se máš. Zkus to i rozvést a zeptej se např. co si přál na Vánoce a jestli to dostal, tak alespoň zjistíš, co ho zajímá.
Ptej se, odpovídej a piš i o sobě (ať se jenom neptáš… požívej i oznamovací věty). Pak se zeptej, jestli by nešel ven, rovnou napiš i něco konkrétního např. jít se projít po městě. Spíš blíž u něj, než u tebe (pokud nebydlíte ve stejném městě, jestli jo, tak není třeba to řešit).
Víš kolik lidí si nenapíše nebo se neozvou jen proto, že se bojí. Kolikrát je to i vzájemné. On se neche ozvat, protože ji nechce otravovat, rušit ji, vnucovat se. A totéž ona, třeba chce napsat zrovna jemu, ale taky se nechce vnucovat. Oba si chtějí napsat, ale třeba si nikdy nenapíšou, protože „by jim to bylo blbé.“ Raději zkusti a riskovat, než čekat nebo nedělat nic. ;)

Jo a neboj. Je víc pravděpodobnější, že nějaká holka bude sklamaná, že ji pořád otravuje nějaký kluk, než žeby kluka otravovala holka. Mužům to vždy lichotí, když je o ně zájem, i těm stydlivějším. Jen to občas neumí dávat najevo (tak si někdy nevykládej špatně jeho reakce. Může působit nevrle, odtažitě atd. přesože to nemusel být jeho záměr, jen neví, jak se chovat a jak reagovat, když se trochu stydí). Nestane se, že by holka otravovala kluka (ta až třeba po delší době ve vztahu nebo když už se dlouho znáte, :DD ale ne, když se teprve poznáváte).

OptieX

Jsi mladá, on taky, vztah se roztrhne. Ujišťuju Tě s naprosto ABSOLUTNÍ(!!!) jistotou. Nehledě na Tvé vnímání průběhu vztahu…
ADD:Situace je dokonce taková, že tě zde lidi pobízejí do interakce, bohužel i když sou si vědomi následnýho rozpadu :-/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.