Zacheus

Má Nick Carter z filmu Adéla ještě nevečeřela příjmení po americkém prezidentu Jimmym Carterovi?

Inspirovali se tvůrci filmu Adéla ještě nevečeřela z roku 1978 při vymýšlení příjmení amerického detektiva Nicka Cartera příjmením tehdejšího prezidenta USA?

Nejlepší odpověď
annas

Nick Carter je fiktivní postava, která se objevila v roli soukromého detektiva v roce 1886 a po více než století se objevila v různých formátech. Postava byla poprvé koncipována Ormondem G. Smithem a vytvořena Johnem R. Coryellem. Carter léta vedl svůj vlastní časopis a poté byl součástí dlouhotrvající série románů od roku 1964 do roku 1990.

S postavou Cartera byly ve Francii, Československu a Hollywoodu natočeny filmy. . Nick Carter se také objevil v mnoha komiksech a v rozhlasových programech.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Nick_Carter_(li­terary_charac­ter)

Detektiv Carter se objevil v 19. století, prezident ve století 20. Spojuje je tedy příjmení,, jehož původ a význam najdete v odkazu.

https://ca.se­agrantsatlantic­.org/carter-name-meaning-and-origin-1422470-9811

--
Ještě jsem našla, proč se tento detektiv objevil v českém filmu.

https://is.mu­ni.cz/th/u4tk4­/bakalarska_pra­ce_konecna_ver­ze.txt
Masarykova universita
Filozofická fakulta
Ústav filmu a audiovizuální kultury
Pavla Samseliová
Parodie na vývoz Politicko-exportní a parodické vlivy, které ovlivnily vznik filmu Adéla ještě nevečeřela
Brno 2016

"Adéla a její Nick Carter přináší podle recenzentů dva možné náhledy. Buď v tomto snímku můžeme sledovat obecnou parodii na detektivní příběhy jako takové, kde je Nick Carter jenom jedním z mnoha hrdinů jako například Bond, Cliffton, Banks, Al. Capone.

Druhou variantou se stalo přijet slovutného detektiva z New Yorku jako hlavní téma této parodie, přičemž se Brdečka s Lipským se vysmívají právě jemu a jeho příběhům. Pro pochopení Nicka Cartera bylo nutné vysvětlit jeho původ.

Ten se na našem území nalézá v laciných a šestákových sešitech brakové literatury, se kterou se většina diváků neměla šanci seznámit.

Nick Carter skutečně je neprůstřelným detektivem, jak je parodován v Adéle, parodie je proto založena nikoli na parodování osoby Nicka Cartera, ale na parodování a výsměchu jeho stylu práce a země, ze které pochází."

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.