zjentek

Má některá ze známých politických stran ve svém programu striktní zákaz zabíjení zvířat pro zábavu/potěšení?

Odpovědi
Drap

Ani nemůže mít, protože je to nesmysl. Muselo by být přesně definováno.

da ny

Proč by měla mít? Tito aktivisté jsou apolitičtí.
Zákony ČR pamatují na zvířata, Nejsou posuzována jako věc.
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/nek­teri-farmari-zabijeji-zvirata-krute-a-jeste-se-tim-chlubi-40334207
I nelegální způsob zabíjení zvířat je trestán/pokutován.
Již týrání zvířat je trestný čin
https://www.mo­jezvire.cz/clan­ky/4-zajimavosti/227-zvire-jiz-neni-vec-rika-novy-zakon/
Zákon na ochranu zvířat proti týrání 246/1992 Sb

jáára

Zrušit myslivce? Jsem pro.
Minule se tady vozili za traktorem jak v slavnosti sněženek…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Zákaz zabíjení zvířat pro zábavu… hm, jasně, zní to jako nesmysl.

Jak by se tohle dalo definovat ještě přesněji?

Drap

Podle tvého návrhu co třeba sportovní rybáři, je to zábava a chycenou rybu, pokud ji nepouští tak musí zabít. A co třeba myslivci? Mají stanoven plán odstřelu pro udržování stavu zvěře. Myslivost je také zábava. Máme snad všechny trestat, pokud zastřelí škodupáchající­ho kance?