annas

Má někdo zkušenosti s pěstováním pokojové květiny Amarylis?

Na jaře jsem dostala krásnou kvetoucí kytku s červenými zvonky. Něco jsem asi udělala špatně. Po odkvětu opadaly listy. Teď vyrostl list jeden, už je vysoký asi 1/2 metru, stále roste, ale další listy se neobjevují. Poradíte, co mám udělat?
Doplňuji:
Vagro, děkuji. Podle odkazu to vypadá tak, že jsem stále zalévala a nenechala květinu odpočinout.

Nejlepší odpověď
vagra

Manželka ji pěstuje.
Asi jste udělala chybu buď v zalévání nebo umístění.Je citlivá i na hnojení.
Podrobnosti o způsobu pěstování,jsou na zdrojové adrese.Tam určitě svou chybu najdete.

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/ama­rylis