FeraVykouřil

Má někdo zkušenosti s obchodem aliexpress.com?

Má někdo zkušenosti s obchodem www.aliexpress.com? Hlavě ve způsobu platby, protože ten je hodně zmatený. Protože místo čísla učtu, na který bych měl poslat peníze, to chce moje číslo karty, jméno atd.. To je u všech zahraničních internetových obchodů? Máte někdo zkušenost?

Odpovědi
cochee

Zkušenost mám a to poměrně čerstvou, ale vzhledem k tomu, že jsem platil kartou, tak ti nepomůžu. Při převodu z účtu na účet (mezistátně) jsou tak nehorázné poplatky, že by mě to nikdy ani nenapadlo. Anebo jsi to špatně pochopil? Platíš-li kartou, nepotřebuješ žádné číslo účtu, kam má platba směřovat. Základ je v tom, zvolit na začátku správný způsob platby.

Petr1491

Aliexpress patří mezi osvědčené čínské obchody, které patří mezi ty nejlepší. Zneužití dat nebo karty bych se určitě nebál. Více informací poskytne tento článek, kde je vše na jednom místě včetně tipů na zajímavé produkty: https://www.tes­tado.cz/aliex­press-nejlepsi-produkty/

FeraVykouřil

A kartou se prosím pěkně platí jak? Je tam hodně způsobů platby a nějak jsem se v tom, kde se platí kartou, nevyznal.

cochee

Zvolíš si organizaci, která vydala tvou kartu, čili Eurocard/Master­card, Visa nebo Maestro (ačkoliv Maestro patří pod EC/MC, zde to rozlišují). Vyplníš požadované údaje, tedy jméno a příjmení držitele karty (mělo by to být přesně tak, jak je na kartě, ale Aliexpress nepodporuje plně diakritiku, takže stačí „cesky“ – u mě to prošlo), číslo karty, dobu skončení platnosti a kontrolní kód CVV. Je tam poznámka, že Aliexpress nepodporuje reklamní karty a charge karty (nabíjecí). Nejdůležitější však je, že banka, která kartu vydala, musí mít pro tuto kartu povoleno tzv. e-komerce, neboli platbu na internetu. Toto lze zjistit resp. nechat povolit na pobočce banky, resp. některé banky to umožňují samotnému držiteli karty přes elektronický banking.