Má někdo zkušenosti s neoriginálními náplněmi do barevné inkoustové tiskárny Canon MP 600?

Běžně kupuji originály typu CLI8 za cca 300,–Kč, ale existují i neoriginály za poloviční cenu. Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Díky za reakce.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jinak než s neoriginály netisknu.
Prošly mi rukama tiskárny MP 500, MP 610, MP 810, IP 4500 a nějaké ještě starší, čísla si již nepamatuji.
Tisknout s originály je dražší než tisknout
vlastní krví !
Cli 8 bez čipu ( mám reseter ) kupuji v rozmezí 60 – 80 Kč/ks. S čipem tak 80 – 100 Kč.
Pokud nebudete mít nároky jako maximální profesionál ( ale ten s MP 600 netiskne) vůbec nic nepoznáte. Já osobně rozdíl nevidím.

Měl jsem na stole dvě tiskárny v jedné orig a v druhé neorig. náplně. Osobně jsem rozdíl neviděl. Samozřejmě je třeba upravit barevný nádech v tisku ale za to spíš mohou použité fotopapíry a je to třeba udělat i s originály.

Pokud by jste se rozhodl refilovat vychází jedno naplnění kazety tak na 20 – 30 Kč.
Je to už ale určitá starost. Použítí neorig. kazet je pohodlnější.