Má někdo zkušenosti s Hypospádií? A mohl by doporučit kvalitního operatéra, se kterým má výbornou osobní zkušenost?

V kolika letech je optimální operaci podstoupit? Moc děkujeme za reakce, máme dvouletého syna, kterého čeká operativní odstranění hypospádie.

Odpovědi
dědapetr

Nevím odkud jste ale v dětské nemocnici v Brně béz problému vlasní zkušenost můj vnuk.Operaci podstoupil ve dvou a půl letech

Rolotr

Velmi záleží na typu (rozsahu) hypospádie. V urologické obci je dnes trend operovat již v ranném dětství, sexuologové se domnívají, že lépe provést operaci na „zralém“ penisu. To k časování. Stran pracoviště bych v současné době považoval za TOP pracoviště urologickou kliniku VFN, Ke Karlovu 6, Praha 2, jejichž práce o hypospádii byly uvěřejněny i v Journal of Urology (Baltimoor). Jinak, samozřejmě, operaci provede každá dětská urologie, či chirurgie.