zjentek

Má někdo zkušenosti s hygienickou údržbou akrylátové vany?

Nebo ještě jinak- jsou nějaký zásadní rozdíly ve způsobu znečištění akrylátový a řekněme mramborový vany? A následné rozdíly v čištění?

@gecco- takže jestli tomu dobře rozumím, tak ten „rantl“ z mastnoty po umytí se na akrylátovou vanu chytá méně a následně se odstraňuje lépe, nežli z tý mramorový ..je to pravda?

Odpovědi
gecco

Jo jo, rozdíly jsou…
😉
Akrylát je mnohem odolnější, než mramor a navíc je nenasákavý, mramorovou vanu bych nechtěl (leda, pokud by v příslušenství byla služka-myčka)…
😉
Akrylát můžeš běžně mýt saponáty, pokud potřebuješ desinfekci, klidně použij Savo nebo kyselinu chlorovodíkovou…
_____________­____________________
K Doplnění – ano, je to tak…
Pokud není akrylát poškrábaný (nesmíš používat abrazivní čistící prostředky), pak ten „rantl“ umeješ libovolným saponátem (stačí i mýdlo) a vodou.
Mramor (není-li např. nalakovaný) je nasákavý – tam takový rantl už nemusíš umejt nikdy…
😉