Kelt

Má někdo zkušenosti s chůzí po žhavém uhlí?

Pokud ano, jistě jste absolvovali nějaký kurs. Můžete doporučit? A můžete se podělit o pocity? Změnilo se u vás něco? Zkusili jste to i sami? Tedy projít se po žhavém uhlí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkušenosti nemám, ale zkuste se podívat do odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-mozne-projit-zhavym-uhlim-bez-popaleni-nohou

Jinak jsem vám našla toto:
"Po roce 1989 se začaly pořádat akce s chůzí po žhavém uhlí i v ČSFR (resp. ČR). Jsou zaměřeny na zvýšení psychické odolnosti.

Své zážitky z chůze po žhavém uhlí sdělil i Ing. Ivan Mackerle. Podle jeho vyjádření se nenacházel v žádném jiném stavu vědomí, alespoň si toho nebyl vědom. Cestu přešel bez úhony, ale ihned poté jej začal pálit malý uhlík, který mu uvízl mezi prsty.

Jak sdělil Jan Vlasák, prošel několika těmito kursy – při prvním respektoval pokyny řídícího v přípravě, podruhé nikoli. Na výsledek chůze to nemělo žádný vliv. Na produkci se přišli podívat obyvatelé blízké chatové osady, zejména děti, které samozřejmě rovněž neprošly žádnou přípravou. Spolu s ním prošly přes žhavé uhlí rovněž bez úhony.

Chůze po ohni má dvě roviny :

  1. překonání bolesti
  2. skutečnost, že nedochází k fyziologickým změnám na lidské tkáni.

Chůze po ohni se však rozšiřuje i do vyspělých civilizačních center. Stala se výrazem překonání lidských možností, působí jako psychoterapeutický prostředek."

atd. v odkazu – redakce – L. Šafařík – Chůze po ohni

http://www.ces­typsychotroni­ky.cz/index.php/sou­vislosti/174-chuze-po-ohni

Další odpovědi
ReHu

Osobní zkušenosti nemám, ale doporučit mohu Čmolíka.
Snadno ho najdeš i na FN.
Na pár jeho akcích jsem již byla.