Ferdex

Má někdo zkušenost z akciemi?Zjistil jsem,že jsem zdědil na Slovensku akcie,jak je to z výplatou dividend zpětně?Děkuji

Nejlepší odpověď
dudu

Neznám podmínky na Slovensku, ale u nás ještě v roce 2010 platilo, že jakmile „Rozhodnutí z dědického řízení“ nabude účinnosti, dědic si na středisku CP projedná změnu majitele akcií – dnes může být proces změněn, takže je užitečné navštívit příslušná pracoviště, třeba KB nebo ČSP. Poté požádá výplatní místo /u nás jsou to vybrané peněžní ústavy/ o vypořádání. Pozor na promlčecí lhůtu výplaty – viz zde:
http://byznys­.ihned.cz/c1-38240930-nevyzvednute-dividendy-akcionaru-desitky-milionu-korun-pro-firmy-bez-prace.
Ne každý emitent akcií vyplácí dividencu – záleží na jeho ekonomické situaci, podnikatelském projektu a rozhodnutí valné hromady.