Má někdo zkušenost s pěstováním kaštanovníku jedlého ze semen?

Nejlepší odpověď
venkovan

Kaštanovník je teplomilná dřeviny, takže tak nějak do 300 mnm a dobrá půda. Když už, tak koupit sazenici než z kupovaných semen. Ty už nemusí dobře naklíčit.
Kaštanovník jedlý je příbuzný buku lesního, takže se semen nakládat při klíčení jako s bukvicí.

Další odpovědi
beer

Lze pěstovat ze semen, ale mladé rostliny venku nepřezimují. Musí se tedy na zimu přemisťovat do vhodných prostor. Výhodnější je proto zakoupit větší rostliny s možností přímé výsadby – na slunné stanoviště v teplých oblastech.
Navíc jsou tyto rostliny cizosprašné, takže se samičí květ nepůže opylit samčím květem z téhož stromu. Proto je u běžných druhů nutné pěstovat spolu alespoň 2 rostliny.
Studium

Drap

Zkoušel jsem ,bohužel bez úspěchu

elektrikář

V Chomutově rostou je to snad nejzápadnější výskyt, Má to pichlavé nažky ze semeny.Jako buk.