Jsem Jan

Má někdo zkušenost s levnými projektory?

Chystám se koupit nějaký jednoduchý projektor na občasné promítání v noci na zahradě s kámošema. Nejlepší by byl asi do nějakých 2500,– Mám jeden vybraný (viz konec), ale napadlo mě se zeptat jestli někdo nemá zkušenost. Vím, že za cca 2 litry to nebude nějaká monstrózní kvalita, ale co jsem koukal, tak v poslední době se objevilo docela dost levných projektorů, který za n. Hlavně na to chcem koukat na South Park, Ricka a Mortyho atd. Zvuk neřeším, napojím si vlastní reprák. Zatím mám vybraný tento: https://www.a­liexpress.com/i­tem/4001139666778­.html?spm=a2g0o­.productlist.0­.0.71aa230cloK­GYB&algo_pvid=f6b3­04cc-fca2-4e12-9751-14efd5b9c98a&al­go_exp_id=f6b304cc-fca2-4e12-9751-14efd5b9c98a-0

Odpovědi
led

Dôležité je pozerať nielen na cenu, ale aj na svetelnosť (je časo napísaná velikými reklamnými písmenami) ale aj na kontrastný pomer (čo najvyšší). Čo z toho, že máte presvetlený obraz, keď v ňom nerozoznáte detaily a odtiene. Dôležité je to hlavne počas „prírodného“ premietania, kde máte veľa parazitných rušivých svetiel. Projektory s nízkou cenou sú zväčša neopraviteľné a bez dostupných náhradných dielov. Napísanú životnosť, na základe svojich skúseností, radšej deľte 3. Reálna je naozaj len 1/3 propagovanej životnosti svetelného zdroja.

Pred premietaním v prírode si treba uvedomiť, že licenčné práva platia aj tam. Pokiaľ je to premietanie v uzavretom „rodinnom kruhu“, to znamená, susedia stojaci za plotom len počujú, ale nevidia obraz, je to bez licenčného poplatku, ale za predpokladu, že film sledujú aj susedia, náhodní chodci z ulice a mimozemšťania, preverte si licenčné práva.

autacek

O kvalitě/nekvalitě lowendových výrobků si jistě dokážeš něco dohledat sám, co mě ale zaráží, kupovat si něco v této době z Číny, kdy se ti cena v tomto případě navýší klidně o dalších 600 kaček a záruku na výrobek nemáš v podstatě žádnou.

trujkk89

A nechcete raději zkusit jinou variantu? My když byli s kamarády na grilovačce v létě, sháněli jsme nějaký projektor a více se nám vyplatilo investovat do pronájmu projekční techniky. Byla to skvělá kvalita a super čistý obraz. Pronájem jsme provedli přes https://rental­.economic-service.cz/ka­tegorie-produktu/video/ a určitě ho ještě využijeme. Přece jen chceme kvalitní věci než z Číny. Rozhodně vám doporučuji :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

„kupovat si něco v této době z Číny“
ak chcete naozaj kúpiť tovar priamo z Číny, či iného vzdialeného zahraničia, uvedomte si predraženie aj o dopravu a colné poplatky. U mnohých takýchto výrobkov, propagovaná záruka často neplatí pre kupcov z našich štátoch tj.v ČR, SR, pokiaľ to nekúpite cez predajcu legalizovaného v EU.
Vzhľadom na to, že mnohé počítačové firmy (aj video) majú základné súčiastky, či priamo celé výrobky (predávané pod svojou značkou) vyrábané priamo v Číne (nízke výrobné náklady) nie sú všetky výrobky s označením „Made in China“ menej kvalitné.