Avatar uživatele
Jsem Jan

Má někdo zkušenost s levnými projektory?

Chystám se koupit nějaký jednoduchý projektor na občasné promítání v noci na zahradě s kámošema. Nejlepší by byl asi do nějakých 2500,– Mám jeden vybraný (viz konec), ale napadlo mě se zeptat jestli někdo nemá zkušenost. Vím, že za cca 2 litry to nebude nějaká monstrózní kvalita, ale co jsem koukal, tak v poslední době se objevilo docela dost levných projektorů, který za n. Hlavně na to chcem koukat na South Park, Ricka a Mortyho atd. Zvuk neřeším, napojím si vlastní reprák. Zatím mám vybraný tento: https://www.a­liexpress.com/i­tem/4001139666778­.html?spm=a2g0o­.productlist.0­.0.71aa230cloK­GYB&algo_pvid=f6b3­04cc-fca2-4e12-9751-14efd5b9c98a&al­go_exp_id=f6b304cc-fca2-4e12-9751-14efd5b9c98a-0

Zajímavá 0 před 1040 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Dôležité je pozerať nielen na cenu, ale aj na svetelnosť (je časo napísaná velikými reklamnými písmenami) ale aj na kontrastný pomer (čo najvyšší). Čo z toho, že máte presvetlený obraz, keď v ňom nerozoznáte detaily a odtiene. Dôležité je to hlavne počas „prírodného“ premietania, kde máte veľa parazitných rušivých svetiel. Projektory s nízkou cenou sú zväčša neopraviteľné a bez dostupných náhradných dielov. Napísanú životnosť, na základe svojich skúseností, radšej deľte 3. Reálna je naozaj len 1/3 propagovanej životnosti svetelného zdroja.

Pred premietaním v prírode si treba uvedomiť, že licenčné práva platia aj tam. Pokiaľ je to premietanie v uzavretom „rodinnom kruhu“, to znamená, susedia stojaci za plotom len počujú, ale nevidia obraz, je to bez licenčného poplatku, ale za predpokladu, že film sledujú aj susedia, náhodní chodci z ulice a mimozemšťania, preverte si licenčné práva.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

O kvalitě/nekvalitě lowendových výrobků si jistě dokážeš něco dohledat sám, co mě ale zaráží, kupovat si něco v této době z Číny, kdy se ti cena v tomto případě navýší klidně o dalších 600 kaček a záruku na výrobek nemáš v podstatě žádnou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
trujkk89

A nechcete raději zkusit jinou variantu? My když byli s kamarády na grilovačce v létě, sháněli jsme nějaký projektor a více se nám vyplatilo investovat do pronájmu projekční techniky. Byla to skvělá kvalita a super čistý obraz. Pronájem jsme provedli přes https://rental­.economic-service.cz/ka­tegorie-produktu/video/ a určitě ho ještě využijeme. Přece jen chceme kvalitní věci než z Číny. Rozhodně vám doporučuji :)

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
led

„kupovat si něco v této době z Číny“
ak chcete naozaj kúpiť tovar priamo z Číny, či iného vzdialeného zahraničia, uvedomte si predraženie aj o dopravu a colné poplatky. U mnohých takýchto výrobkov, propagovaná záruka často neplatí pre kupcov z našich štátoch tj.v ČR, SR, pokiaľ to nekúpite cez predajcu legalizovaného v EU.
Vzhľadom na to, že mnohé počítačové firmy (aj video) majú základné súčiastky, či priamo celé výrobky (predávané pod svojou značkou) vyrábané priamo v Číne (nízke výrobné náklady) nie sú všetky výrobky s označením „Made in China“ menej kvalitné.

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek