zjentek

Má někdo zkušenost okolo trhu s kompresory k huštění pneu? Poradíte před nákupem?

Potřebuji kompresor do auta na 12V, čili zdroj „zapalovač“. Tak jsem se na to podíval a zjistil jsem, že se dají sehnat cenově už okolo dvou stovek českých>>>https­://www.datart­.cz/kompresor-compass-12-v-klasik.html?gclid=­Cj0KCQjwi7yCBhDJA­RIsAMWFScNei3_9T7OZ­xc0AhQeiitlPQ7XM7kWa7­fn4eFbHZWS4G90B0V­9×Jl8aAnnGEAL­w_wcB

Což mně teda přijde PODEZŘELE levné, i když vlastně nevím proč. Možná proto, že je na netu mnoho kompresorů okolo 200 – 300 kč a rovněž mnoho svými parametry a vybavením podobných kompresorů v průměru za 700 – 900kč a funkčně totéž. Tak proč pět set rozdíl? A potom jsou tam ty drahé. Sobě podobné, ale s cenovkou nad 1.000 kč a i vysoko nad 1.000 kč, ale ty už se často liší jak svými parametry, tak i materiálem použitým při výrobě.

Ale chtěl bych kompresor, který bude fungovat, kdybych to po něm potřeboval. Dvě stovky mně přijdou fér za věc, ketrá se povaluje v kufru auta a čeká na svou příležitost, ale… Vyplatí se zde šetřit? Vyzná se tady v tom někdo? Bude to za ty prachy fungovat? Co byste doporučili, pokud tu zkušenost máte?

Nejlepší odpověď
dust8

Mrkni sem: https://vas-pomocnik.cz/kom­presory/

Další odpovědi
Hlada

Rozdíl je v objemu válce, délce výstupní hadičky, délce a průřezu přívodu.
Doporučuju koupit přes e-shop. Podobný jsem koupil a vrátil. Pumpičku ani z daleka nenahradí. Nejlepší je pumpička s ventilem před hadičkou a staré české ventilky s dlouhou pružinou.

jáára

Za tu cenu v nouzi pomůže. Zkušenost.
_
Edit: Kup si klidně nejlevnější. Dokud vydrží motorek, je ok. Kolo však budeš foukat půl hodiny…

elkon

Delší dobu používám tento. Výhoda je, že fouká až 18 bar, takže není problém foukat i duše na cyklokola, kde bývá tlak kolem 5 bar. Menší kompresory to nezvládnou. https://www.zdravy-nakup.cz/kompresor-do-zapalovaca-auta-na-12v-12v-p34408?gclid=­Cj0KCQjwi7yCBhDJA­RIsAMWFScM07zBVxl­AosufABEEYQEUk­SzgeVWmWg4SGu­kuOjJpzAucAHo79Njwa­AoauEALw_wcB

dudu

Nemá chybu:
https://eshop­.unihobby.cz/techni­ka-autoprislusenstvi-exterier-vozu-kompresory-a-vysavace-multifunkcni-kompresor-black-decker-asi300/138758­p/?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=%5bPLA%5d+­all&utm_conten­t=All+1001-2000+K%c4%8d&­utm_term=kompre­sor+black+dec­ker

Dochy

Nouzově mi někdo půjčil takové plastové chrchlátko. Rámus velký, výkon – mít ruční pumpu tak to zvládnu za 1/3 té doby

Koupil jsem plastový kufřík (tuším ARISO) v Kauflandu s manometrem a automatikou. Výkon ujde, automatika – no vypíná dřív, musím nastavit vyšší tlak než chci, manometr je vyjímatelný a použitelný samostatně – ale je tam odfláklé uchycení baterek, takže samostatně skoro nefunguje. Součástí kufříku je LED baterka, která svítí vždy když je kufřík připojen do elektřiny. Kufřík je nepříliš kvalitní plastový výlisek.

Takže ze svých zkušeností Ti žádné doporučení ke koupi dát nemohu. Ten Kaufland kufřík funguje, ale ty věci okolo jsou podle mně příliš problematické abych to mohl chválit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.