fous.1

Má někdo zkušenost,nebo radu co dělat když nejsem spokojen se svým spolupracovníkem?? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Damiana

Promluv si s kolegou otevřeně. Kdo ví, co zas jemu vadí na tobě a jen proto, že o tom nemluvíte, mohou vznikat nejasnosti, které jsou k ničemu. Někdy je sice nezbytné, ale často zbytečné, zapojit do sporu šéfa. Bonzování dělá zlou krev, pokud spolu pak budete ještě spolupraocovat.
Pracovat v týmu (zvlášť pokud jsi sólista) nedokáže každý, hlavně tehdy, když se moc srovnává s tím druhým a nebere ho jako sobě rovného partnera, ale jako soupeře. Rozumím tomu. Znám hodně případů, kdy spolupracovník kolegu podrazil, vydával jeho práci za svou, využíval jeho kontaktů, jeho práce a sám se flákal. Proto se nutné si to vyříkat naplno:
„Podívej, máme spolu pracovat, tak ať to k něčemu vypadá. Myslím, že nám jde o stejnou věc, musíme si stanovit nějaká pravidla, tohle je naše práce…“
No a pak se domluvit na nějakých kompromisech, stylu, jakým vše povedete dál a dodržovat to. Práci a peníze asi potřebujete oba, tak od toho bych se odrazila.

Další odpovědi
Bedy

Zatněte zuby a taknějak se držte, Pokud nedochází přímo k nějaké šikaně či něčem podobném, nemá cenu to řešit, to je vcelku normální.
A můžete být rád, že máte vůbec nějakou práci.

Michal Kole

Stěžovat si zaměstnavateli, nebo podřízenému šéfovi, mistrovi, vedoucímu oddělení.

Pokud jsi ve zkušební době, je to problematičtější.