mosoj

Má někdo víc ?

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/626579/IMG_4814b­.jpg
Doplňuji:
Měřeno v pravém stínu na dokonale severní straně domku.
Doplňuji na sluníčku ( jižní strana, v ten okamžik 55,4 oC).

Nejlepší odpověď
annas

To je síla. Šla jsem se dívat na teploměry. Na východě – už bez sluníčka 37 °C. Na jihozápadě – sluníčko na teploměr nesvítí 40 °C.

Další odpovědi
Drap

Na severní , zastíněné straně mám34, na sluníčku na jižní straně 44

tatanka

hustý

redy

mosoj: jo unás taky jako v pekle

bolak

Máme míň, ale zajímalo by mě, kolik bylo v autě. Pamatuju jak jsem jako dítě nechal teploměr kterej mi táta koupil, omylem ve škodovce za zadníma sedadlama, na černým umělohmotným futrálu, ten měl i značky pro 55 a 60°, a večer byl prasklej…

Mc Merkurion

celý den ve stínu 35°C

huxa

Docela by mě zajímalo, mosoji, kde ten teploměr máš, jestli náhodou nepodvádíš tím, že jej nemáš v metru, ale ve dvou nebo něco podobného ;)

u nás je 37 ve stínu, 40 na slunci, dusno jako kráva.

ponovotny

pravděpodobně ano, někde jinde !

briketka10

měla jsem 42 ve stínu HEČ :D
a doma 32,5 nedalo se dejchat !
v přízemí malýho obydlíčka ..

mosoj

huxa je to dost, ale pořád je to pod předpovědí na dnešní den pro plzeňsko.
Takže třeba v Plzni na Bolevci bude ještě více. To uslyšíme v TV. Jinak tvoje odpověď nestojí ani za diskusi. Nicméně odpověď je hodná Odpovědí ! Ale každý nepodvádí!

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/626590/Vys­trizek55.PNG

Nebydlím v paneláku, bydlím v přízemním rodinném domku ve větší vesnici a bu´d si jistý že teplotu jako chemik měřit umím. Nějaká chyba ale může být v přesnosti teploměru. Nicméně mám tři a kalibrované na laboratorní teploměry.

led

Pomaly sa blížite k Bratislave. Najhoršie bolo v centre mesta, od rozpálených stien v tieni sálalo teplo, takže bolo jedno, či :) Ale na okrajoch (kde sa neodrážalo teplo od domov) samostatných satelitných štvrtí (Petržalka, Dúbravka,Rača…) sa teplota držala na príjemných 40°C v tieni.
Myslím, že my, ľudia toto ešte dokážeme zvládať, ale zvieratá majú z tepla problémy, trpia viacej.

led

zaujímé rozdiely medzi vami udávanými teplotami – nie je dôvod neveriť – a teplotami udávanými agentúrou:
"V Čechách padli viaceré teplotné denné rekordy z roku 1921
28.07.2013 17:55:25| Zdroj: TASR|
Očakávané prepisovanie tabuliek teplotných rekordov v ČR bude možno rozsiahlejšie, ako sa očakávalo Už teraz je totiž zrejmé, že v priebehu dneška padli denné teplotné rekordy na viac ako 90 meracích staniciach po celej krajine, aj keď hodnota absolútneho teplotného rekordu 40,4 stupňa Celzia zatiaľ odolala.
Dnešné maximum – 38,7 stupňa Celzia – namerali zatiaľ v Doksanoch. Na pražskom Karlove to bolo 37,5 stupňa, čo predstavuje výrazné prekonanie jedného z najstarších platných teplotných rekordov. Nad hranicu 37 stupňov sa ortuť teplomerov vyšplhala aj v Javorníku, kým v ďalších desiatich lokalitách sa namerané hodnoty pohybovali od 36,1 do 36,9 stupňa Celzia. Kým mestá sú vyľudnené, kúpaliská preplnené.

Čítajte viac: http://www.ta3­.com/clanok/1024157/v-cechach-padli-viacere-teplotne-denne-rekordy-z-roku-1921.html