mosoj

Má někdo také zkušenosti s užíváním čaje z Lapacho ?

Já jenom ty dobré.

http://www.ho­roskopnamiru.cz/le­civy-indiansky-caj-lapacho

Nejlepší odpověď
beluška

Lapacho si uvaříme občas – dáme třeba 3týdenní kůru. Slyšela jsem doporučení od léčitelky, že je to prevence před onemocněním rakovinou, ale i po tomto onemocnění. Takže proč si prevenci nedělat?

Další odpovědi
dědapetr

Lapacho.

Vnitřní vrstva kůry jihoamerického stromu Lapacho – Tabebuia impetigino. Indiáni ho nazývají strom Bohů a pro své účinky, které mají příznivý vliv na organismus, si získává přední místo mezi léčivými čaji na celém světě.

Použití: – na podporu a posílení obranyschopnosti organismu – má silné tonizující vlastnosti – pomáhá při civilizačních chorobách jako např. cukrovka a alergie, – při infekcích a plísňových onemocněních – kvasinkách – onemocnění jater – při trávicích potížích, horečnatých stavech. Má pozitivní vliv na spánek a pomáhá odstraňovat migrénu. Používá se také při očistných kúrách. Nálev má výrazně červenou barvu a velmi příjemnou, jemnou chuť.

Příprava: 8 až 12g lapacha vaříme v 1 litru vody asi 5 – 6 minut. Odstavíme a necháme luhovat ještě 15 – 20 minut.

Používám.