Avatar uživatele
ivosek2

Má někdo právo si fotit mojí osobu bez mého souhlasu?

někdo si mě fotil

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3404 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jak právo?Když budeš třeba na nějaký akci,kde třeba hraje kapela ,nebo někde na prostranství ve vsi a oni tě tam vyfotěj,tak proč se tomu bránit?když tě nebudou nikde propagovat.
Doplňuji:
Jak píše Mosoj,je blbost,když budeš na nějakým prostranství a bude ccca 20 lidí ,tak se nikdo nebude ptát každého,jestli může udělat fotku,prostě to zmáčkne a nic s tím neudělášl

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

… a nebyl to fotoradar? Fotit tě může kdekdo, ale nesmí použít Tvoje foto (veřejně) bez tvého souhlasu.
Doplňuji:
Mosoji, proč si protiřečíš? Tady píšeš, že mlčení je souhlas, ale v http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musi-byt-nejake-povoleni-o-foceni-lidi , píšeš, že pokud neprotestuje, neznamená to souhlas?!

Jinak je vše uvedeno v http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast1h2d2­.aspx#cast1h2d2o6%20- , přesněji § 84 – 90.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Na veřejném prostranství si každý může fotit co chce. Souhlas fotografované osoby není zapotřebí, pokud jde o pořizování snímků pro zpravodajské a umělecké účely. Více v občanském zákoníku 89/2012 Sb. zejména § 84 a 89.

Zdroj: http://www.mi­lujemefotogra­fii.cz/fotogra­fovani-na-verejnosti-fotografie-v-paragrafech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Novináři to dělají zcela běžně a ještě o té osobě napíší bulvární článek, to bych rozhodně pokutoval.

Něco jiného však je, když někdo fotí např. hospodu a u ní zachytí nějakou osobu. Pak by měla být řeč o hospodě jako takové, ne o tom člověku, který byl vyfocen před ní.

Někdo nejspíš fotil něco za tebou a ty sis myslel že fotí tebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No a jak jsi se bránil ? Mlčení je souhlas.
Doplňuji:
Bez tvého souhlasu tě nikdo fotit nesmí. Běžně se to na veřejnosti ale toleruje.
Kde není žalobce není soudce.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

Myslím, že ano; ale sdílet ji, či dokonce upravovat bez souhlasu je už neprávní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Těžko říct, jak to nazvat. Když někdo bude fotit nějakou stavbu a ty tam budeš u ní a on tě vyfotí, tak se nic neděje. Ale slyšel jsem, že když budeš fotit například ulici, třeba na mobil, tak tě může klidně upozornit policista, abys to smazal. protože tam máš vyfotografované nějaké lidi a nikdo nezabrání tomu, že to nezneužiješ. Když totiž nějaký profesionál fotí ulici, tak tam nejsou vidět obličeje lidí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rudík 12

A jednalo by se o přestupek nebo o trestnýčin? Děkuji

Avatar uživatele
Minas

Jsem fotograf a většinou to nikomu nevadí, ale pokud to použije pro osobní účely, není to trestné, ale pokud to chce upravovat a zveřejnovat, tak ano, vyjímka je že by ti rozmáznul obličej

před 3194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jugare. Plácáš nesmysly. Kolik jsi toho nafotil ?
Tak jak to popisuješ nikoho nefotíš, ale kdyby se někdo ohradil stejně by jsi to prohrál.

před 3404 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To samé je i se soukromým objektem.

před 3404 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Barbakane pokud jsi to nepochopil tak s tim souhlasným mlčením jdi k soudu. Uvidíš jak dopadneš, jako s neznalostí zákonů. Pokud vím, já v obou případech říkám že ne, na rozdíl od ostatních, kteří by si chtěli dělat co se jim zachce.
Nakonec ten dotyčný žádnou námitku nevznesl takže souhlasil.

před 3403 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek