Má nějaký vliv hodně spuštěných programů na ,,pozadí" v systému Android?

vy, kteří máte android, tak znáte třetí hardwerové tlačítko v pořadí, takový ten lemovaný obdelníček. když to zmáčknete, tak můžete vidět spuštěné programy. a já bych se chtěl zeptat, zda-li více programů na pozadí má v androidu na něco vliv. například na rychlost tabletu či telefonu nebo nějaký jiný vliv. díky za odpověď.

Odpovědi
Nespi

Ano má. Spuštěné procesy berou více RAM a CPU a tudíž mají i vliv na výdrž baterie. Záleží na výkonu a operační paměti zařízení. Každé zařízení snese něco jiného. Třeba aplikace typu mail a kalendář v zásadě ničemu nevadí, ale hry (hlavně ty náročnější) už mohou být problémem. Doporučuji náročnější aplikace takto „vypínat“. Některé ale i přesto zůstávají spuštěné jako procesy na pozadí (typicky Facebook Messenger) a stále žerou nadmíru RAMky.