Avatar uživatele
Pokročilý

Má nějaký systém bodové ohodnocení na elektronickém terči?

Zajímalo by mne, proč jde bodové ohodnocení v kruhu za sebou právě například 20-1-18-4-13, atd. Podle čeho to bylo rozděleno zrovna takto, víte někdo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Čísla na standardním terči jdou za sebou v následujícím pořadí (dvacítka je zcela nahoře):
20, 1, 18, 4, 13, 6, 10, 15, 2, 17, 3, 19, 7, 16, 8, 11, 14, 9, 12 a 5

Toto číslování již roku 1896 vynalezl 44 letý tesař Brian Gamlin ze severoanglického města Bury (Lancashire). Dříve než stačil tento vynález patentovat, v roce 1903 zemřel. Když později přišel časopis Dart World (Svět šipek) s výzvou, aby jeho čtenáři zkusili vymyslet lepší systém číslování, došlo do redakce mnoho návrhů, žádný z nich však nebyl lepší, než původní Gamlinův model, který byl pak v sedmdesátých letech uznán jako oficiální norma.

Zdroj: http://www.sipky.cz/method/met hod_board.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se hraje např. 501. Na začátku má každý hráč 501 bodů. Po odhození tří šipek, tedy po jednom kole se hráči střídají, přičemž se jim odečítá právě hozený počet bodů. Vítězí hráč, který po dosáhne přesně 0 bodů. Hodí-li pod 0, tedy již do záporné hodnoty, kolo se nepočítá a pokračuje soupeř. Hra má většinou určitou počáteční (IN) anebo konečnou (OUT) podmínku. Např. DOUBLE IN znamená, že k zahájení odpočtu je třeba nejdříve hodit dablové vnější mezikruží (úspěšný hod se již odečítá). Nejčastější podmínkou je DOUBLE OUT, což znamená, že na nule musíte skončit hodem do správného dablu. Např. zbyvá-li vám k dohrávce 35 bodů, musíte nejdříve odhodit liché číslo, aby zbytek byl dělitelný dvěma. Hodíte-li 3, pak zbytek je 32 a k vítězství musíte hodit dvojnásobnou hodnotu čísla 16. Označení MASTER (IN/OUT) znamená, že je třeba začít nebo končit hru dvoj či trojnásobným polem. SINGL (IN/OUT) pak dává možnost začít, resp. ukončit hru jakýmkoliv násobkem, tedy i jednonásobkem.

CRICKET: Hra sa hraje většinou na turnajích v USA. Obvykle se hraje na výseče od 15 do 20 a BULL. Hráč si musí v každé z těchto výsečí připsat tři zásahy (dvoj / trojnásobné pole = 2 / 3 zásahy) a výseč tím zavřít. V případě, že se mu to podaří a soupeř tyto zásahy nemá splněné, pak na tomto čísle získává body, jestliže jej opět zasáhne. Hra končí, když hráč s nejlepší bodovou bilancí zavře všechny výseče. Tato hra je velmi náročná na strategii. Zvláště, je-li hrána ve více hráčích nebo ve dvojicích jako čtyřhra apod. Je mnoho variant hry cricket. Zvláště elektronické terče nabízejí řadu zpestření této zajímavé hry.


Avatar uživatele
Pokročilý

podle toho kdo to vymyslel, jde o standartní číslování

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1303
Zlatý annas 1164
Zlatý quentos 945
Zlatý led 619
Zlatý mosoj 599
Zlatý marci1 598
Zlatý hanulka11 555
Zlatý Kepler 514
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 410

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.