Má nějakou funkci lišejník v potravním řetězci v naší přírodě? myšleno podmínky mírného pásma…Česko popř.Slovensko

děkuji za fundované odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Informace o lišejníku, který roste v Krkonoších, se dovíte víc

http://krkono­se.krnap.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&task=view&id=9952&I­temid=30

Další odpovědi
beer

Vyjma mikrorganizmů a vyjímečně plžů nehrají lišejníky v našich podmínkách žádnou význačnou roli v potravním řetězci.

Zdroj: Studium

www

Pokud vím, tak skutečně lišejníky v našich zeměpisných šířkách nehrají žádnou významnou roli v potravním řetězci.
P.S: Nějak postrádám v odkazu Annas odpověď (že to lidé zkoušeli a nešlo to..), ale třeba ji doplní.. 😁
Jinak ale článeček o výskytu lišejníků v KRNAP pěkný a zajímavý, aspoň pro mne 😉.

venkovan

V potravinovém řetězci snad přes nějaký další organismus. Ale fakt nevím.
Nicméně před lety jsem se potkal s paní co se věnuje lišejníkům. připadal jsem si vedle ní jako tupec a slepouš. jak oni dokáží rozlišit pro mne dva stejné lišejníky na zcela odlišné druhy podle nepatrných znaků, to je opravdu zajímavé, kolik lidí má vynikající rozlišovací chopnosti v drobných znacích.