FlAsh_7

Má nějaké výhody malý snímač fotoaparátu?

Nejlepší odpověď
Edison

Je malý, levnější. Lze pro něj konstruovat mnohem menší a lehčí objektivy a fotoaparáty. Naopak je mnohem náročnější na kvalitu, jak svou vlastní, tak objektivů. Menší chip při stejném rozlišení mnohem více šumí, než větší (menší pixel = menší napětí. Přitom úroveň šumu je vždy stejná).

Další odpovědi
mzm

Krom toho, co píše Edison tak jsou malé čipy výhodné na makro fotky.
Když je dost světla, a to u makra bývá, tak k malému čipu bude optika s menší ohniskovou vzdáleností a tím pádem velkou hloubkou ostrosti. Takže to, co s obludným „fullframem“ vyrobím pomocí složitého focusbracketingu a složitého skládání v postprocesu vyrobím foťákem s malým senzorem jednou fotkou a ještě z ruky.
Pokud se navíc focený objekt hýbe, tak malému čipu stačí jedna fotka, velký takové makro vůbec nezvládne. Jako jo, ale zaostřený půlmilimetr mouchy/pavouka/ji­ného hmyzáka je možná umělecký záměr, ale jinak nic moc. :)