Hufnágl

Má nějaké české jídlo název „české?“

U nás se vaří španělští ptáčci, ruský boršč, francouzské brambory, maďarský guláš, ale mimo českých buchet, neznám další. Znáte nějaké?

Nejlepší odpověď
annas

„Má nějaké české jídlo název "české?“ Z otázky vyplývá, že má mít v názvu přívlastek „české xxx“:

Ve svém příkladu jste uvedl pokrmy, které v názvu pokrmu nemají přídavné jméno „český“. .

Co vás tedy zajímá? Jídla původem česká, i když se nazývají jinak? Ale to z vaší otázky nevyplývá.

Mezi česká jídla v rámci republiky, tedy v širším slova smyslu, patří moravský vrabec.

Jinak obecně – (pravá) česká domácí zabijačka a její produkty. Vše má tradic i svou histori, tedy jiný způsob přípravy produktů.

Zřejmě zabíjení prasat souvísí s názvem měsíce prosinec – prasinec, kdy se uskutečnilo nejvíc zabijaček.

.

V různých městech, kromě Prahy, např. v Olomouci,exis­tovaly tzv. masné krámy. Řezníci byli váženi.

Stejně tak je vidět tradice zabijačky na Ladových pohlednicích.

Další odpovědi
autacek

znám české zelí a moravské zelí

Hufnágl

Annas
Já znám i „pravou“ polskou, slovenskou, či maďarskou zabíjačku

annas

U nás zabijačka sou.

annas

U nás zabijačka sou – je omyl. Zřejmě jsem klikla a nedoplněná a neupravená reakce se odeslala.

annas

U nás zabijačka sou – je omyl. Zřejmě jsem klikla a nedoplněná a neupravená reakce se odeslala.

annas

Každá země má svou zabijačku, ale jinou přípravu.

annas

Pokrmy, které jste uvedl v podotázce, , nemají přece název české. Boršč není české jídlo, je ukrajinský, polský, bulharský atd. Každý má jiný postup.

Takže stejně je na tom zabijačka. I zelí může být české, moravské, slezské, polské.

Pak jste měl formulovat otázku jinak, aby byla jednoznačná.