Avatar uživatele
Hufnágl

Má nějaké české jídlo název „české?“

U nás se vaří španělští ptáčci, ruský boršč, francouzské brambory, maďarský guláš, ale mimo českých buchet, neznám další. Znáte nějaké?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1530 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

„Má nějaké české jídlo název "české?“ Z otázky vyplývá, že má mít v názvu přívlastek „české xxx“:

Ve svém příkladu jste uvedl pokrmy, které v názvu pokrmu nemají přídavné jméno „český“. .

Co vás tedy zajímá? Jídla původem česká, i když se nazývají jinak? Ale to z vaší otázky nevyplývá.

Mezi česká jídla v rámci republiky, tedy v širším slova smyslu, patří moravský vrabec.

Jinak obecně – (pravá) česká domácí zabijačka a její produkty. Vše má tradic i svou histori, tedy jiný způsob přípravy produktů.

Zřejmě zabíjení prasat souvísí s názvem měsíce prosinec – prasinec, kdy se uskutečnilo nejvíc zabijaček.

.

V různých městech, kromě Prahy, např. v Olomouci,exis­tovaly tzv. masné krámy. Řezníci byli váženi.

Stejně tak je vidět tradice zabijačky na Ladových pohlednicích.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

znám české zelí a moravské zelí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Annas
Já znám i „pravou“ polskou, slovenskou, či maďarskou zabíjačku

před 1530 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

U nás zabijačka sou.

před 1530 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

U nás zabijačka sou – je omyl. Zřejmě jsem klikla a nedoplněná a neupravená reakce se odeslala.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

U nás zabijačka sou – je omyl. Zřejmě jsem klikla a nedoplněná a neupravená reakce se odeslala.

před 1529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Každá země má svou zabijačku, ale jinou přípravu.

před 1530 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Pokrmy, které jste uvedl v podotázce, , nemají přece název české. Boršč není české jídlo, je ukrajinský, polský, bulharský atd. Každý má jiný postup.

Takže stejně je na tom zabijačka. I zelí může být české, moravské, slezské, polské.

Pak jste měl formulovat otázku jinak, aby byla jednoznačná.

před 1530 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek