Complex

Má něco společného ovoce karambola a karambol alias srážka?

Nejlepší odpověď
annas

Má,. jak si můžete přečíst původ obou slov.

"karambol = ‘náraz kulečníkové koule na dvě ostatní; srážka’, karambolový.

Přes fr. carambole ze šp. carambola ‘červená koule v kulečníku’ podle stejnojmenného stromu a jeho plodu podobného pomeranči, jehož název do španělština . přišel přes porugalštinu t. z jihovýchodní Asie. "

Jiří Rejzek: Etymologický slovník

Karambol ve významu srážka, náraz vozidel je výraz hovorový, tedy určený pro mluvenou řeč.