štamgast

Má název obce Metylovice něco společného s metanolem?

Nejlepší odpověď
annas

Nemá.
Starý název Swerwemsdorf, nynější Metylovice. V kronice se původ jména neuvádí, objevuje se totiž asi 50letá mezera ve starých informacích. .Historie obce se začíná psát v závěru 13. století,

Moravská jména místní: výklady filologické
uvádějí, že Metylovice snad souvisí s os. Metelka, ženská varianta Metelice = vánice, ze slovesa metelit = utíkat. K záměně e v y mohlo dojít vlivem nářečí, chybným zápisem apod.

Obec leží na úpati Moravskoslezských Beskyd, takže zde určitě v zimě bývaly časté vánice, jimž se bylo třeba vyhýbat, někde se schovat.

Další odpovědi
IQ tykve

Něco jako nebe a dudy!

krchnak

A má smysl tvé otázky něco společného s vědou?