Avatar uživatele
anonym

Má nárok na vrácení?

Přítelkyně byla zaměstnána od května loňského roku,dodnes. V zaměstnání nepodepisovala papíry na daně a bylo jí řečeno, že jí vyšly nulově. Je samoživitelka, měla úlevu na dítě každý měsíc,pracovala za základní plat.Je možné, že by dostala něco z FU???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4487 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Je divné, že "v zaměstnání nepodepisovala papíry", protože jak píšete "měla úlevu na dítě"...,to nejde dohromady, protože buď nepodepisovala žádné ´papíry´ (rozuměj Prohlášení poplatníka daně z příjmu) a pak ji taky zaměstnavatel nemohl uplatňovat slevu na dítě a nebo uplatňovala slevu, ale pak musela zaměstnavateli ´něco´ v tom růžovém prohlášení podepsat.

Každopádně bych doporučoval, aby si přítelkyně požádala zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2009 a s tímto dokladem nechť se staví na FÚ, kde ji určitě poradí zda má nebo nemá podat daňové přiznání (DP), a to i teď po termínu pro podání řádného DP (31.3.2010), protože sankce za pozdní podání v jejím případě nehrozí, nebude mít totiž žádnou daňovou povinnost.

Pokud její základní plat byl alespoň 10.200 Kč / měs., tak ji zaměstnavatel musel strhávat nějakou zálohu na daň z příjmu a všechny tyto zálohy, které ji byly strženy od 05/2009 do 12/2009 by ji mohly být vráceny, protože si v daňovém přiznání bude moci uplatnit nezdanitelnou částku 24.840 Kč.

A dále (pokud si za těch 8 měsíců vydělala alespoň 6ti násobek minimální mzdy), tak si bude moci uplatnit i slevu na to děcko, jako tzv. ´daňový bonus´...

...takže já bych to na jejím místě zkusil, za to NIC nedá :-)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání