Avatar uživatele
anonym

Má na vás vliv při výběru kupovaného produktu země původu?

Pokud ano, u čeho a proč?

Zajímavá 0 před 1428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mám se na pozoru před potravinářským zbožím z Polska. Jednak mají špatnou pověst (i z oficiálních testů), jednak jsem se dřív sám párkrát napálil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne, svůj výběr tímto způsobem neomezují ze dvou důvodů :

  1. Se zemí původu se běžně fixluje. Stačí v Německu zboží jen poskládat a opatřit mašličkou a najednou je země původu Německo přesto, že vše podstatné z čeho se produkt skládá je odjinud.
  2. Předpokládám, že pokud by existoval makroekonomický zájem na omezení dovozu určitého zboží za účelem podpory místních výrobců řešila by to EU pomocí dovozních cel.

Nemusím to tedy řešit, mohu se rozhodovat jen podle cena/kvalita poměru. Případnou preferenci místních výrobců za mne řeší tržní mechanismy, cenová konkurence a nastavení celní politiky EU.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nepatrný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Boha jeho… to je zase dotaz… 1. Jak na koho, 2. udělej si průzkum. Ale seriózní! Ne dotazováním na netu tímhle způsobem. Nastuduj si, jak se průzkumy dělaj. A myslm, že i existuje takový průzkum, ale jestli tě to tolik zajímá, měl bys být schopen informace vyhledat a pracovat s nimi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

V Lidlu si vybírám polské potraviny firmy Pikok a Kania které nemají konkurenci. Je pravda, že některé byly na štíru, ale potom se kvalita zlepšila což nemůžu říct o výrobcích s českou vlaječkou na obalu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Edison: Unavuješ mě, kdybych chtěl prfi průzkum, tak ho dělám jinde. Chci se ptát na názor. Pokud ti otázka nevoní, máš svobodu na něj nereagovat. Už ani nevím, kdy naposled tvá odpověď byla cv souvislosti s předmětem dotazu.

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pak je otázka položena špatně. Vyžaduje odpověď za všechny, o všeobecném stavu. Kdyby ses zeptal jinak a to na názor jednotlivců, moje reakce by nebyla taková, jaká je. Evidentně je u tebe problém položit správně otázku.

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A zajímavé je, že to ostatní pochopili.

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na úkoly, které jsou mimochodem proti kodexu, reaguješ bez okolků.

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jako kde? Jak? Plácáš…

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chapete-nekdo-tyto-typy-uloh

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek