Má na to zaměstnavatel právo ?

Jako benefit ze strany zaměstnavatele jsem obdržel SIM kartu pro velmi levné volání. Při převzetí karty jsem zjistil, že byly odstraněny krycí proužky ze všech pinů, puků !! Na dotaz, jak je to možné, bylo mi odpovězeno, že zaměstnavatel je majitelem SIM karty a má právo, tyto údaje zaznamenat ! Na čí straně je tedy právo na ochranu osobních dat ?

Nejlepší odpověď
Dochy

tipnul bych, že je to v pořádku. Jsou to bezpečnostní údaje k SIM a pokud je zaměstnavatel stále majitelem…

Další odpovědi
ladaadal

Teda u nás to není zvykem, ale zeptám se – jako benefit? Jako, že ti ho daroval do soukromého vlastnictví?
Spíš bych řekl, že jsi dostal služební telefon jako dnes pomalu kdekdo. A v tom případě má zaměstnavatel právo na ledacos. I vyúčtovat ti soukromé hovory do výplaty (jen mu podepisuješ souhlas).
Osobně sice nevím, nač by mu ty Piny a Puky byly, když máš Simku ty, ale jestli je jeho, tak proč by na to neměl právo? Když dostaneš služební auto, tak si velký TP taky nechává zaměstnavatel.

mosoj

Můj zeťák dostal služební telefon a mohl si přibrat ještě 5 rodinných příslušníků.
Samozřejmě že vše vyřizoval zaměstnavatel s operátorem a smlouva je mezi nimi.
Nikoho z těch rodinných příslušníků ani nenapadlo nějak protestovat. Mezi sebou mají hovory zadarmo a ostatní hovory za 1 Kč / min !!!!

Doplňuji:
Prostě někomu nemá cenu ani ten prst podávat !

cochee

No asi právo má, ale v tomto případě bych ty PINy ihned změnil 😁 změním-li PIN, pak PUK zaměstnavateli, nemýlím-li se, bez samotné fyzické SIM karty stejně k ničemu nepomůže (musel by ti tu SIMku na chvíli sebrat).

anonym

PIN, BPIN si můžeš změnit. Určitě by mu stačilo v rámci evidence č. SIM karty.

anonym

Tak, jak to píšeš, je „pravda“ na straně zaměstnavatele – on je majitelem SIM, on (resp. nějaká ´zodpovědná osoba´) – případně, jedná s operátorem…
Pokud se ti takové ´narušení soukromí´ nelíbí, můžeš SIMku hodit do šuplíku a nebo rovnou zaměstnavateli vrátit.
BTW – moc nechápu, čím je takovým jednáním zaměstnavatele dotčena „ochrana osobních dat“.

anonym

Tady bych ze strany zaměstnavatele neviděla pochybení, nebo porušení ochrany osobních dat. Kartu zakoupil zaměstnavatel a poznačil si její identifikační data. To přece ale neznamená, že tím byly vyzrazeny Tvé osobní údaje.
Tohle by ti vadit přece nemělo. Jakékoliv vstřícné jednání ze strany zaměstnavatele bych v dnešní době brala jako plus a nehledala bych na něm chyby. Pokud ti to až natolik vadí, tak můžeš kartu zaměstnavateli vrátit.

anonym

cochee, to bylo první, co jsem udělal! :-d

cochee

🙂