ovi1

Má na to zaměstnavatel právo?

Dobrý den, onemocněl nám kolega a zaměstnavatel mi sdělil /neptal se mě na souhlas/, že odteď budu vykonávat práci za dva lidi /bez finanční kompenzace/. Přitom mohl práci rozdělit mezi další kolegy. Cítím se tímto diskriminovaná, poraďte prosím, co dělat. Moje práce samotná už je sama o sobě velmi náročná a obávám se, že to psychicky nemůžu zvládnout. Děkuji za případné rady.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Práci vykonáváte na základě pokynů zaměstnavatele. V případě, že je na vaší straně jakákoli překážka, abyste mohla práci řádně vykonávat, oznamte to zaměstnavateli, nejlépe písemně. V oznámení uveďte důvody např.: higienické předpisy, bezpečnost práce, popř. další.
Slušně bych zaměstnavatele upozornil na to, že jakmile práci nestihnu, popř. budu nucen vykonávat dvě práce najednou, nebude vzhledem k množství přidělené práce kvalita na té úrovni, jaká se požaduje.
V současné době však riskujete výpověď.
Bohužel, nic jiného neporadím.
Diskriminace to není v žádném případě. Ba dokonce by se to dalo brát jako pocta, jelikož vám důvěřuje víc než kolegům. Nebo si naopak hledá důvod, abyste práci nestihla a on mohl dát výpověď. Prostě těžko soudit.