KristovaNoha

Může mi pronajímatel pro pouhé podezření dát upozornění, které by mě mohlo připravit o nájemní výpovědní lhůtu?

Může mi pronajímatel dát upozornění, které by mě mohlo připravit o nájemní výpovědní lhůtu (do 5 měsíců se stěhuji do vlastního bytu) na základě pouhého podezření, že mu moje kočky poškozují močením podlahu v bytě (což nedělají), i když to neprokáže?

A pokud by mi to upozornění dal a já v místnosti, kde se pohybují, natáhnul voděodolné lino, měl by i přesto možnost mi ze stejného důvodu uškodit?

Odpovědi
Drap

Ne, chov zvířat neni důvodem k výpovědi. Nerozumím termínu "! mohlo připravit o nájemní výpovědní lhůtu, Podle toho jak jsi napsal by ti nesměl dát výpověď, což je nesmysl. Pokud nemáte žádnou vzájemnou dohodu, tak pokládání lina nemá na nic vliv.

KristovaNoha

Drap: Aha, omlouvám se, špatně jsem si to přečetl, ve výpovědní lhůtě 3 měsíce me může vyhodit, myslel jsem že ty 3 měsíce jsou lhůta kterou má nájemce na vystěhování v případě že neporuší svou povinnost zvlášť závažným způsobem (poškození podlahy)