BergySeltzer

Má na svědomí více obětí nešťastná láska, nebo náboženství?

Kdysi jsem slyšel písničku (aurora si bohužel nevybavím), kde se zpívalo o tom, že láska má na svědomí více obětí, než všechna náboženství. Co si o tom myslíte? Díky

Odpovědi
Kepler

Pokud by to měla být láska, pak jedině láska ke svému jedinému bohu. Kvůli náboženským válkám zemřely milióny lidí. Kvůli lásce Parida k Heleně Trojské těch mrtvých až tak moc nebylo.

ivzez

Řekla bych, že náboženství.

„Ve jménu Boha“ se dělo hodně zvěrstev,
nemám na mysli jenom náboženské války…

Drap

Dovedu si představit oběť nešťastné lásky, ale už dost špatně oběť víry.