Lukas27

Má na nás nějaký vliv, pokud pijeme vodu z kohoutku? Působí to na naše zdraví?

Nejlepší odpověď
Midas

Nemělo by.
Trubky by to samy o osbě ovlivnit neměly – pokud nejsou nějkaé olověné nebo z nějakého jedovatého kovu, což se ale nedělají.
Pak příjde na to zda obecní voda a nebo domácí ze studny. U obecní může hrát roli to, zda do toho něco nepřidávají, nečistí to nějakými „něškodnými“ chemikáliemi. U domácí vody zase hraje roli zda nedošlo k nějakému znečištění vodního toku (někdo může vylévat nějaký odpad nebo něco nad pramenem a mmůže se to do toho podzemního toku dostat). Anebo taky kvůli dešťům – po nich je samozřejmě voda kalná, ale pak záleží i na tom zda se nejedná o kyselé deště – znečištěné ovzduší, tím i voda.

Voda je pro nás jiank samozřejmě nezbytnost. Denní nebo prakticky neustálá nezbytnost. I naše těla jsou tvořena převážně z vody.
Stejně podle nějaké statistiky a myslím, že ověřené pochazí asi 70 % kupované vody (jestli si to dobře pamatuju) pochazí z vodovodu. Je to prsotě normální voda z kohoutku nalétá do PET lahve a prodávaná za peníze. Většina z nich není nijak speciální čištěno. Protože ani není důvod. Voda i z kohoutků je zcela nezávadná vyjímkoiu je nějaké to (extrémní) znečištění vodního toku, ale to je vyjímečné.

Další odpovědi
aliendrone

Tak mnozí tvrdí (na základě chem. rozborů), že v Praze pijeme spíš slabou minerálku, což by mělo být zdraví prospěšné (však víš, ionty apod.) :)

Já piji vodu z kohoutku celý život (jakkoliv mám instalovanou kartuš s ionexy, ale ta „superzdravá voda“ co z toho teče mi prostě NECHUTNÁ, klasická kohoutková mi „jede lépe“).

Co říci? No, tak při celoživotním užívání kohoutkové vody po čtyřicítce jsem si všiml:

  1. úbytku vlasů
  2. snížení libida
  3. mírná, ale nepřetržitá obvodová rozpínavost kolem pasu
  4. diabetes (zděděno po mutti)
  5. zhoršování zraku i sluchu
  6. úbytek životního entuziasmu, především prudký pokles smyslu pro humor
  7. a víbůh co ještě dalšího. raději na to nemyslím :)

Po padesátce degradace nabrala na tempu a dnes jsem spíš jen silou vůle chodící troska, co závidí Keplerovi jeho elán. Že bych v jeho věku sedlal Harleye-Babettsona tutově nehrozí a ostatně považuji za VELMI nepravděpodobné, že se takového věku dožiji. I když rozumově chápu, že pamatovat dinosaury a některé bosorky když byly ještě mladinké má i svoji „druhou hubu“. ;) :D :D

Každopádně teď víš, co tě čeká – ať už ji pít budeš nebo ne. ;) :)

Kepler

Pitná voda (i ta z kohoutku) musí splňovat celou řadu kvalitativních požadavků a k jejich překročení dochází jen vyjímečně. Biologické parametry jsou udržovány na uzdě chlorováním, ozonizací, nebo UV zářením. Není třeba mít obavy.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pitn%C3%A1_vo­da

dudu

V naší lokalitě je k dispozici výlučně podzemní voda, která podle kontrol zdejší hygienické stanice splňuje i parametry pro kojence. Vodu z PET lahví v podstatě vůbec nepoužíváme.
Nejde jen o peníze /kubík balené vody stojí více než 7 tisíc korun/, ale především o nemožnost průběžně si ověřovat její deklarovanou kvalitu, resp. míru působení negativních faktorů, zejména úroveň manipulace a skladování /doba uskladnění, uložení v temnu a chladnu atd./.

Emefej

Celý život piju vodu z kohoutku a zatím vše v pořádku.

elkon

Nemělo by, záleží na její kvalitě. Já ji nepiju, prostě mi nechutná. Kupuji mnoho let Dobrou vodu z Novohradských hor, neperlivou.

paul1

Já si myslím, že voda z kohoutku je, až na dočasné výjimky (havárie) v pořádku

EKSOT123

Voda z kohoutku ba měla být upřednostňována také z ekologických důvodů (žádné PET lahve).

nyjono

Vliv to má zcela jistě.
Druhá věc je, že chuť je hodně o zvyku. Pokud piju kohoutkovou vodu dlouhodobě, je to běžné pití a chutná.
Když budu dlouhodobě pít vodu jinou a pak se napiju vody z kohoutku, často chutnat nebude, neb je cítit chlor. Ten určitě z dlouhodobého hlediska zdravý není.
také záleží na tom, kde dlouhodobě tu vodu z kohoutku piješ. V nkterých oblastech již vodu ošetřují jinak než chlorem.
Také stojí za zmínku, že normy pro pitnou vodu se mění a, co je smutné, uvolńují.
Je to na dlouhou debatu.
Má vlastní zkušenost, dlouhodobě piju filtrovanou vodu, není to z osmozového filtru. minerályi další prospěšné látky zůstávají. Když si jednou zapomenu vzít s sebou do tělocvičny pitá, loknu si vody z kohoutku a místo obvyklého půl až litru pouze 2 dcl. Chlor byl hodně znát a voda mi nechutnala.
Možná by stálo za to proslistovat knížku Srdeční choroby cholesterol, chlor.

Dochy

Ano má.
Každé přiměřené napití vody z kohoutku znovu prodlužuje cca na 3 dny lhůtu pro smrt žízní.