stuclik

Ma matka narok na pridavky, pokud jeji dite studuje dalkove?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych jen doplnila,že nárok na přídavek na dítě není pokud by si dítě souběžně s dálkovým studiem přivydělávalo. Takže pokud budete např. žádat letos v říjnu,tak se dokládá příjem za minulý rok.

A ještě doplňuji,nárok na přídavek má dítě a ne matka,tedy od 18 let…

Další odpovědi
panenka

Přídavek na dítě je základní, dlouhodobou dávkou, poskytovanou rodinám s dětmi, která jim pomáhá krýt náklady, spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí.
Nárok na přídavek na dítě má od 1.1.2010 neza­opatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,4násobek částky životního minima rodiny. Pro nárok na dávku se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok, za příjem se považuje i rodičovský příspěvek.

Zde v odkaze vám zasílám kalkulačku kde si můžete zjistit zda máte nárok na přídavek nebo ne.

Zdroj: http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/pridavky-na-dite/

člověk

pravděpodobně je na pracovním uřadě a tam jsou jiné podmínky pro socialní podporu,kterou přídavky jsou

Miroslavst

Ano správně Kropítko, ty jediná jsi to vyřešila správně!!!
Otázka zní jestli má matka nárok. Odpověď zní NEMÁ. Nemá z toho důvodu, že nárok má dítě, respektive nezaopatřené dítě. Pokud studuje, je nezaopatřené a pokud studuje dálkově, jistě mu je 18 a tudíž má nárok jen ono.