Má majitel činžovního domu nárok na rezervní klíče od bytů nájemníků?

Jaká je praxe, poskytuje nájemník majiteli činžáku rezervní klíč- pro případ havárie, nebo je to za hranicí soukromí?? Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

to je přeci nesmysl, aby měl někdo klíče od cizích bytů

Další odpovědi
Salvaje

Záleží na domluvě. U nás majitelka klíče měla. My jsme to věděli. Pak mi jednou volala, že jí volali sousedi, že nám asi teče někde voda, za jak dlouho dojedu, že je u bytu. Měla u sebe klíč, tak jsem jí řekla, ať jde dovnitř to zkontrolovat. Ale vím, že sama od sebe by tam nešla.
Ale nemyslím si, že by na to měl majitel nárok. Pokud na tom trvá, tak bych to ale nechala uvést do nájemní smlouvy. Aby bylo jasno, kdyby něco.

led

Nárok nemá. Ale môže sa dohodnúť s nájomníkom na spôsobe nenásilného havarijného vniknutia do bytu – rezervné kľúče v obálke.

Tlaky

ROZHODNĚ NE!!!!!!

Džuls

V našom paneláku/bytovke má domový dôverník kľúče len od schránok na poštu, a tie poskytuje len v prípade straty, a podobne. Kľúče od bytov nemá.