icurusL

Má lidstvo sebedestrukci v kořenech?

Nebo je to jen čistě z toho, že je Země multi-kulti? Protože si nějak nedokážu představit jak by to tu vypadalo, kdyby na Zemi byla jen jedna rasa.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nic takového v kořenech nemá.

Další odpovědi
annas

Který typ sebedestrukce myslíte?

1. "Sebedestrukce je vědomé či nevědomé jednání, kterým si jedinec ubližuje. Mezi nejčastější patří alkoholismus, kouření (tabakismus), užívání drog (narkomanie), přejídání, nedostatečný pohyb, promiskuita, v krajním případě pak anorexie, nebo sebepoškozování. Někdy je příčinou tohoto jednání snaha uniknout z nepříjemné situace, jindy je příčinou duševní porucha. "
https://www.in­foz.cz/sebedes­trukce/

Určitě lidstvo nemá sebedestrukci v kořenech, ale někteří jedinci , tedy lidé, mohou získat sklon k závislostem, třeba pro alkoholismus, kouření atd. . Rozhodujílcí je pak prostředí, v němž člověk žije, zda má silnou vůli a dovede využít pomoc odborníka K sebedestrukci patří kromě uvedeného např. anoprexie i bulime. .

Sociální prostředí může ovlivnit mnohé jedince k negativní činnosti, vést ke kriminalitě, terorismu atd. Objevuje se napětí, až nenávist, v oblasti vzdělání, ekonomického postavení, klesá autorita, chování bez disciplíny, názory na emigraci či migraci., politické vedení atd. .
Tak vzniká destrukce.

2. Destrukce – zničení, porušení, rozklad

Např.
Destrukce české státní správy – Edvard Outrata, Vlastimil Růžička

„Jedním z hlavních předpokladů úspěšné moderní demokracie a právního státu je profesionalita a nezávislost státní správy, nezávislé, výkonné úřednictvo. Zpolitizování státní správy, korupce, neprůhlednost v zacházení se státními zakázkami, to vše patří dlouhodobě k zásadním problémům naší polistopadové současnosti atd. “

https://www.i­vysehrad.cz/ti­tuly/48281982/­destrukce-ceske-statni-spravy/

Neměl l jste na myslil spíš destrukci než sebedestrukci?

paul1

Sebedestrukce lidem jako pravidlo vlastní nebude. Spíše bude převažující pud sebezáchovy. Zajímavý je výskyt sebedestrukce např u ryb.

Ametyst

Možná ano. Žádné zvíře by nepozřelo potravu, která mu ublíží. Lidé to dělají vědomě a denně.A to o sobě prohlašují, že jsou Homo sapiens? 🙂

JežíšKristus

Má, ale nevím, jak to souvisí s rasou.

Všechny rasy na planetě si vědomě ničí své životní prostředí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.