ferenc

Má letadlo houkačku?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Z letadel má standardně houkačku jenom sova.

Další odpovědi
Rocker

Jsi neviděl Žhavé výstřely?Mají tam houkačky,blinkry a potkávací/dálková světla:-)
Ve skutečnosti asi houkačky nemají,stejně by je v tom hluku nebylo slyšet.

RedC22

Nevím jak dnešní letadla (předokládám že ne, protože produkují dostatečný rachot i bez houkačky), ale německý střemhlavý bombardér Junkers Ju 87 (známý spíš jako „štuka“) z druhé světové války byl vybaven sirénou.

Letadlo totiž bylo určeno primárně k níčení tanků popř. jiné pozemní techniky („létající dělostřelectvo“) v rámci konceptu vedení války „blitzkrieg“. Vzhledem k faktu, že v tehdejší době ani Německo (v té době snad technologicky na špici) nedisponovalo technikou, která by byla schopna z velké výšky munici spolehlivě navést na tak malý cíl, muselo letadlo vlastoručně onu pumu dopravit co nejlblíž cíly (proto „střemhlavý bombardér“). A právě siréna byla slyšet tehdy, když byla štuka hodně nízko, a bylo jasné, že to někdo na zemi schytá – a to demoralizovalo pozemní síly, což byl účel sirény.

honza19hk

letadlo nejsou hasiči…K čemu by mu asi byla.
Pokud potřebují někho varovat tak mají vysílačku.