veruska

Má kůň na zimu jiné obutí?Děkuji.

Je rozdíl mezi zimními a letními podkovami?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,má a více v odkaze.

Zdroj: http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/pece-o-kopyta-83/druhy-podkov-2269/

Další odpovědi
kamila44444

Ano, je tam nějaký ten rozdíl. Na zimu musí být pevnější atd. Přečtěte si to v pžedešlém odkaze

jmhad

Je to stejné jako u auta-na zimu má podkova jiné břity,přičemž záleží na tom,kde se koníček pohybuje.Jiné podkovy bude mít fiakr na staromáku a jiné při práci v lese na Šumavě. Na auto jsou také někdy potřeba řetězy i když má zimní gumy.

dudu

Mám pocit, že tažným koním se na oba konce podkovy šroubovaly v zimě špičatá a v létě hranatá udělátka – u nás se jim snad říkalo „štulna“, nebo tak nějak.