janani

Má kopr také nějaké léčivé účinky?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
yuko

Účinky rostliny:
nadýmání, plynatost
křeče břicha, žaludeční křeče
poruchy trávení
podpora laktace – tvorby mateřského mléka
hypertenze – vysoký krevní tlak
zlepšení prokrvení srdečního svalu (myokardu)
nemoci močového systému
celkové zklidnění organismu

Zdroj: http://www.by­linkyprovsechny­.cz/byliny-kere-stromy/byliny/88-kopr-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

Další odpovědi
brillant

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kopr_vonný
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ko­pr&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Kepler

Podle těch hrůzostrašných účinků kopru jak je vyjmenovává yuko, bych se mu vyhnul na sto mil. 🙂 Ale poslat některé politiky do kopru by nebylo až tak od věci.

Jiří Bohumil

Léčivé vlastnosti kopru:

Kopr se používá hlavně při zažívacích potížích, nadýmání, plynatosti, křečích v břichu, nechutenství. Je vhodný pro kojící matky, neboť jednak zvyšuje tvorbu mateřského mléka, a navíc do mléka přecházejí účinné látky a tím pomáhají kojencům. Dále se kopr využívá ke snižování krevního tlaku, zlepšení činnosti a prokrvení srdečního svalu a celkovému posílení organismu. Kopr se používá i do čajů při onemocněních močového ústrojí a na celkové zklidnění.

To dávám z odkazu yuko, neboť její odpověď je sice perfektní v odkazu, ale špatně pochopitelná v odpovědi. Já ty účinky také chápal, jako účinky negativní. A asi jsem nebyl sám. Viz pepe88 a Kepler.

pepe88

Kopr je ok,když to nebudete přehánět nic nehrozí,vůni kopru mám rád,dřív jsme ho měli hafo ale přitahuje hodně včeli tak se přestal pěstovat kdybych byl alergicky na bodnutí tak sem mezi svatejma XD,učinky snad jen sedativní a na vůni uklidnující dobrý pocit no záleží jak pro koho.