Když jedou s herkou, má kodrcání něco společnýho s bažantem?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je chybně formulovaná.

Nejen to, že když jedu na herce, sedím na ni, když jedu s herkou, je zapřažena zpravidlla do vozu, do káry.

Že by seděla vedle mě? Nebo ji někdo přepravuje na voze? Takže je mým společníkem? Ten, kdo sedí na voze se kodrcá a kodrcá … herka se pomalu pohybuje…

Vůz na nerovné cestě kodrcá, všelijak poskakuje, nemusí jej táhnout jen herka.

Když chce bažant vzbudit respekt před ostatními kohouty, ukázat svou sílu, hájit své teritorium, tak se natřásá, pohybuje se, tedy sebou kodrcá. Jde o myslivecký slang.

Další odpovědi
Kepler

Společné mají to, že všechny uvedené pojmy pocházejí z stejné žumpy. Pardon, studny moudrosti.

anonym

Wariate, máš pravdu, že peníze nejsou všechno. I to duševní zdraví je přednější.

Kepler

Myslíte si někdo, že warrior umí polsky? Waryjot, wariat (jak napsal Barbakan), nebo jak se to píše, znamená totiž blbec, blázen…

anonym

Warrior je bojovník a o pitomci tu víme,Bar a bakan taky.

anonym

Wariat je bojovník s BANy, to my víme všichni!