Gus_Fring

Má klasická čokoláda stejné pozitivní účinky jako hořká?

Klasická, tedy celkově všechny pod 60%. Mléčné, oříškové, bílé, karamelové atd.

Nebo, narozdíl od hořké, jsou nezdravé a nemají moc pozitivních účinků?

Nejlepší odpověď
annas

Pozitivní účinky má hořká čokoláda od 70 % výš. Obsahuje i méně cukru než mléčná, nebo bílá. Čím, víc procent kakaa, tím méně cukru, ale i více tuků, tedy kalorií.

"Kvalitní hořká čokoláda by měla obsahovat značné množství rozpustné vlákniny a minerálů. 100 gramů hořké čokolády se 70 až 85 % kakaa obsahuje:

11 gramů vlákniny
67 % železa
58 % hořčíku
89 % mědi
98% manganu atd.

Další účinky hořké čokolády si přečtěte v odkazu.
http://eurode­nik.cz/jidlo/7-pozitivnich-ucinku-horke-cokolady-na-lidsky-

Dávám si každý den jeden nebo dva čtverečky, záleží na jejich velikost.

Další odpovědi
Drap

Klasická čokoláda je právě ta hořká. Obecně se dá říct, že čím větší obsah kakového másla a čím méně přísad, tím kvalitnější.

Rokio

Nejhorší je bílá čokoláda. Hořká čokoláda je určitě lepší než klasická mléčná čokoláda.

Zde je článek o druzích čokolád: https://www.co­kolada.cz/dru­hy-cokolady/
zdroj: cokolada.cz

Ametyst

Nejlepší je hořká. Mléčná už ma náhražky a poslední dobou si výrobci oblíbili plněné čokolády: v nich je minimum čokolády a náplň je ovocný nebo oříškový škrob, záleží na zvoleném aromatu.