Avatar uživatele
OSHO

Má každý svůj pohled na svět?

Lidé hledají zázraky, aniž by si uvědomovali, že všechno kolem nich je zázrak, odráží filozofický a duchovní pohled na život. Někteří lidé se zaměřují na hledání neobvyklých nebo nápadných jevů, zatímco věci, které považujeme za samozřejmé, bývají často přehlíženy. Fi­lozofie mindfulness a vděčnosti zdůrazňuje schopnost vnímat a ocenit každodenní zážitky, které mohou být považovány za zázraky od jednoduchých radostí až po složitější procesy přírody a existence. To může zahrnovat obdiv k přírodě, úžas nad lidským tělem, schopnostmi mysli a mnoho dalšího. Každý pohled na svět má své vlastní unikátní perspektivy a hodnoty. Někteří lidé mohou nalézat zázraky ve spirituálních nebo náboženských zkušenostech, zatímco jiní ve vědeckých objevech a technologických pokrocích. Celkově je důležité si být vědom toho, že vnímání zázraků může být subjektivní a individuální záležitostí. Každý má svůj vlastní pohled na svět a vlastní schopnost vnímat a cenit krásu a zázraky kolem nás.
https://youtu­.be/81zzwcXKkvM

Upravil/a: OSHO

Zajímavá 0 před 16 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Vystačíte si i odpovíte sám… 😉
Jen jednu poznámku, mám.
Troufám si říci, že řada lidí, žádné zázraky vůbec nehledá. Jsou lidé, kteří je vnímají
a spatřují, každý, v něčem jiném

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ne každý má svůj světonázor, i když si každý myslí, že ho má. Ve skutečnosti je to názor převzatý buď z médií, nebo od rodiny či někoho jiného
Nebojte se, nebudu zde dělat statistiku, kolik lidí má skutečně svůj názor a kolik lidi používá převzatý, většinou mediální pohled na svět.

Jako jeden vzorek lze použít uživatele těchto stránek. Z otázek, odpovědí a diskusí si všimnete, kdo a jak uvažuje, jaký má světonázor

poznámka:
v odpovědi ChatGPT cítím strojovou (nelidskou) univerzálnost podmíněnou statistikou „má dát / má dostat“.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ano, má. A zbytek (podotázka) je omyl. "„Existují dva způsoby, jak žít život. Ten první je myslet si, že nic není zázrak. Ten druhý je myslet si, že všechno je zázrak.“ A.A.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, každý z nás má svůj vlastní, unikátní pohled na svět. Tento pohled je ovlivněn řadou faktorů jako je naše výchova, zkušenosti, hodnoty, priority, náboženství, kultura, vzdělání a další. Někteří lidé mohou mít optimistický pohled na svět a vidět věci skrze růžové brýle, zatímco jiní mohou mít pesimistický nebo realistický pohled. Samozřejmě, náš pohled na svět také ovlivňuje naše chování a rozhodnutí. Takže ano, každý z nás má svůj vlastní, jedinečný pohled na svět a jak ho vnímá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Ano, vše je relativní, nicméně je nutno si uvědomit, že vše je možné a zároveň nemožné. Vše je jen o pravděpodobnosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek