Kelt

Má každý stát právo na to, aby označoval své výrobky značkou Made in…?

Koupíme si něco a koukáme, kde to bylo vyrobeno: Made in Japan, Made in China, Made in Czech Republic. Tak si říkám, že kdybych projel celý svět nebo si nechal poslat věci z celého světa, zda bych měl výrobky s označením za každé země. I když věci vyrobené v Texasu, Minnesotě apod. mají označení Made in USA, tak Monaco, Vatican, San Marino, Papua a podobné země asi své výrobky takto neoznačují. Nebo ano? Děkuji předem.

Odpovědi
anonym

Jedině in Deutschland hergestellt.

Kepler

Ať je výrobek označen jakkoliv, stejně nevíš, které státy se na výrobě podílely. Prakticky každý výrobek má spousty subdodavatelů i z jiných zemích a tak nese jen označení výrobce, kde je zkomplentován do konečné podoby. V nejlepším případě je označen jako Made in EU. Ale kdyby vše bylo označeno jako made in China, tak by to bylo pravdě nejbližší. Leda tak zemědělské produkty – země původu: xxxx. Jablka se nemontují.

Pepa25

Označování země původu je běžné, ale liší se po celém světě: někde převažují marketingové důvody, jinde je povinnost uvádět původ dováženého zboží. Také označení může být různé: kromě Made in … to může být Product of … nebo Manufactured in …