Weroniq

má každý dané jak bude vypadat a jakou bude mít postavu nebo ne?

myslíte, že tělesné dispozice jsou u každého dané geneticky a jen s velkým odříkáním – diety, cvičení, celoživotní změna životního stylu s tím může do jisté míry něco udělat?

Nejlepší odpověď
www

Ano, má to dané v genech, buď po matce, otci či prarodičích.
Boj ale někdy pomůže, nevíme totiž do jaké míry to máme dáno.

Další odpovědi
greycell

přesně!

Pájo

Genetická informace kóduje řadu tělesných i mentálních predispozic-předpokladů (typ postavy, barvu očí, vlasů apod., také jistou míru náchylnosti k určitým nemocem). Tyto geny však nekódují vše. Velký podíl hraje prostředí a tedy návyky, které Vám od dětství „zakódují“ rodiče, škola, přátelé, okolí.
V souvislosti s jídlem tedy to… co/jak/jak často/kolik/v kolik
hodin jíte.
Nebo to, kolik aktivity jste stačili „odkoukat“ od rodičů a považujete za normální.

Vše je to dáno stylem současného žití:

  • zvýšený stres (doba se zrychluje), což ve výsledku řadu lidí nutí k tomu, aby jedli hodně nepravidelně, třeba jen 1–2krát denně.
  • není „moderní“ se spotit, vykonávat fyzické aktivity, chodit pěšky… pouze 20% mladé generace dělá nějaký sport!
  • všude jsou k mání hromady nekvalitního jídla, za kvalitní se těžce platí.

Takže s tím bojujte! Nic není dáno s konečnou platností. Základ (téměř každého) problému je většinou „v hlavě“. Chce to změnu úhlu pohledu a akci.