Complex

Má každá věc či geometrický tvar svoje těžiště?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, má, ale ne vždy se dá vypočítat.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že ano.

dubraro

Má. U některých tvarů či těles leží těžiště vně tělesa. Například u skokana do výšky projde celé jeho tělo nad tyčkou, ale těžiště pod ní.

Dochy

Má, Ale někdy i u zdánlivě pevného tělesa se těžiště může výrazně pohybovat (pro představu například přesýpací hodiny – pokud vám to tu koliduje s výrazem „zdánlivě pevného“ tak to sklo nastříkejte barvou po vandalsku…)

EKSOT123

Dubraro, díky. Zkusil jsem teda hledat a hned našelpěknou ukázku: https://www.y­outube.com/wat­ch?time_conti­nue=129&v=Fyd­K7OeI0_U