Dvorní šašek

Má káva s kofeinem pozitivní, nebo negativní účinky na srdce? Proč vědecké studie jdou často proti sobě?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Tohle mne vždycky pobaví, jak jsou doktoři v tomto bezradní. Nevědí ani, jestli i víno škodí nebo prospívá. Vědí všechno o chorobách, ale o zdraví velmi málo.
Studie pravděpodobně dojde k výsledku podle očekávání zadavatele= plátce.

Další odpovědi
Filip84

Tak asi, jako všecko:

Můžeš si najít positivní účinky jednotlivých druhů alkoholu. Vodky, piva, vína atp. Samozřejmě, pokud jsi zdravý, a pokud si toho alkoholu dopřáváš přiměřené (malé) množství, po jídle / při jídle a kvalitního. A to přiměřené množství se neurčuje podle toho, „co říkají lidi“, protože když se sejde blbý s blbým, moudro z toho nepovstane, a to samé, pokud se poradí neznalý s neznalým, znalost z toho nebude. Ne, jde o tělesné proporce, rasový (ethnický) původ, protože třeba Francouzi a Italové snesou o trochu více vína a Japonci mají s alkoholem obecně problém.

S kávou je to Ausgerechnet to samé. Jestli máš hypotensi, tak Ti Kaffee vysloveně „nařídí“ lékař. Jestli máš hypertensi, tak Ti ho vysloveně zakáže. Je otázka, jak kvalitní kávu vaříš, jak jí vaříš, protože třeba espresso není z nejzdravějších způsobů přípravy kávy, vlivem vysoké teploty a tlaku se tam ta káva, v podstatě, připálí, ideální je vařit Kaffee podobně, jako čaj, tedy ve french pressu (nebo přes cedník, to je dokonale nepodstatné), zalít vodou, která ve chvíli zalití už nemá 100°C (tj. konvice vypne, chvíli počkáš, pak zalíváš: jako pu erh, nebo červený čaj), nechat vylouhovat a přecedit.

Do toho káva, jako taková ta běžná, „z Lidlu“, je produkt rozvojového hospodářství, protože jinak by za ty prachy nebyla. To máš, jako „kuře“ pod stovku za kilo: kozy, jak Dolly Buster, stehna, jak reservní Arnold. To by ti na dvorku neurostlo, to je normální Tricatel, mutant z Návštěvníků (1983), a jak to lidi kupují, když je to v akci! Takže, těžké kovy, sem tam nějaká chemikálie. S čajem je to Lauter to samé: svého času jsem na to četl studii, s laboratorními výsledky. I poměrně kvalitní čaje (Ahmad tam byl Sicher, na tom „Schindlerově seznamu“) měly vysoký obsah těžkých kovů. Pokud si ho dáš čas od času, žádný problém, pokud ho piješ denně, máš na problém zaděláno.

Abys se vyznal ve výsledcích vědeckých studií, musíš mít celkový přehled. 🙂

led

Kofein v malých dávkach pomáha,
ale vo veľkých, ak pijete napríklad viackrát za deň silnú kávu, vysoko zvyšuje tlak krvi.

Podobne funguje aj veľa liekov. V malých dávkach pomáhajú a pri veľkých im človek prepadne a stane sa na nich závislý.