Hufnágl

Má jistá přepravní společnost nějaký systém v rozvozu zásilek?

Očekával jsem zásilku. Byla mi zaslána SMS zpráva, že balíček můžu očekávat mezi 14 –15 hodinou. Nic zvláštního na tom není, že?
Ale to samé auto ze stejným řidičem bylo v naší obci dopoledne několikrát a pokaždé odjelo někam mimo obec a nakonec se vrátilo v tu dobu, co jsem uvedl. Myslím si, že když ráno v depu naloží balíčky, které jsou určené i pro naší obec, tak by je měl rozvést hned, jak přijede.
Jaký je váš názor na tento systém?

Nejlepší odpověď
Dochy

Buď mezi tím naložil, nebo zkrátka udělal chybu a měnit jednou odeslané informace je trochu problematické. Kdyby věděl, že celou dobu pozoruješ silnici z okna, určitě by jel jinudy, nebo ty informace radši změnil 😉

Další odpovědi
led

Každá prepravná firma, aj tá jistá přepravní společnost, nějaký systém v rozvozu zásilek

Firma z vášho popisu sa zjavne snaží dodávať zásielky čo najskôr, hneď ako prídu, než aby robila tak ako mnohé, ktoré najprv počkajú až im prídu všetky zásielky pre daný deň a až potom ich rozvážajú.
Kto je podľa vás ústretovejší voči zákazníkom (rozhodnite ako zákazník, nie ako ekonom)…
1 – ten, ktorý vám dodá zásielku, hneď ako ju dostane
2 – ten, ktorý si počká na uzávierku prišlej pošty a na nasledujúci deň zásielky rozváža.

aliendrone

V téhle rovnici je mnoho neznámých.
Jak píše Dochy (dokládal nebo má/mají chaos). Asi to nevíš, ale problematika logistických tras (jejich efektivita) je i pro hodně výkonné počítače nikoliv oříšek, ale rovnou MEGAOŘECH. A budeš se asi divit, ale takové „zoptimalizované přepočítání“ JEDNÉ trasy mezi několika desítkami „uzlů“ může být na CELÉ HODINY výpočtu PC (pochopitelně v tom hraje VELKOU roli i sofistikovanost užitého SW), každopádně i dnešním navigacím pár vteřin trvá, než ti najdou optimální trasu mezi pouhými 2 uzly (start-cíl).

Tywoe, tam jako ty bych chtěl bydlet, protože když ti dopravce zavolá „v kolik“ (rozmezí JEDINÉ hodiny!!) a ono to v tu dobu dorazí, šel bych zapálit svíčku do kostela. Má zkušenost je taková, že když zavolají a domluví „dodací rozstřel“ cca 2h, tak jsem rád, že nepřijde hovor: „Je to totálně ucpaný, trčím v zácpě, budu mít zpoždění 2–3h!“

Pepa25

Zcela jistě. Stejně tak i v uložení zásilek ve vozidle.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.