hapiky

Má ještě smysl pátrat po mimozemských civilizacích, když je téměř jisté, že ony samy o oficiální kontakt nestojí?

Tolik nahlášených setkání nemůže být jen podvod, takže zbývá, že se nám (zatím) veřejně či oficiálně představit nechtějí, pokud to již neudělali a vlády významných zemí to neznámo proč tají.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takto otázka podle mého názoru nestojí. Možná někdy v hluboké historii jiné civilizace o kontakt stály a bylo to i skutečností. Ta otázka „jsme ve vesmíru sami?“ je stará jako lidská společnost. Kromě toho možnost vzájemného kontaktu je velmi krutě omezena: museli bychom ve zlomečku času existovat současně a nemít k sobě milióny let vzdálenosti. Nic rychlejšího než elmg. vlnění (šíření informace) bohužel neexistuje. Odpovědí bylo možná vymýšlení různých bohů. Dnes je to už kapánek jinak, na dílo bohů už moc lidí nevěří. Naproti tomu vzniklo mnoho konspiračních teorií a žádný důkaz. Už jsi viděl zřetelnou fotku UFO?

Další odpovědi
mosoj

Vypadá to tak, že stvořitel myslel na všechno a pomocí fyzikálních zákonů zamezil kontaktům mezi civilizacemi. Nic dobrého by z toho zřejmě nevzešlo. Vždyť se nedokážeme sjednotit ani na naší planetě Zemi.
Nicméně výzkum a pátrání by probíhat mělo, neboť vede k poznání.

Dochy

Podle mně ano a není jisté že o kontakt nestojí. Alespoň ne všichni a když už o kontakt nestáli, neznamená to že o něj nebudou stát třeba za 100 let.

orestez

Má ještě smysl pátrat po zvycích zdejších users, když o to nestojí? Jenže nelze měřit v lidském měřítku. Živá bytost může být ve tvaru UFO. Tak jako život buněk má tvar živočichů.

anonym

„je téměř jisté“ ?? tedy vaši jistotou bych chtěl oplývat, to musí být velmi blažený pocit 🙂 … jisté to rozhodně není. Konspirace o tom že vlády tají setkání s mimozemskými civilizacemi jsou také spíš ze světa pohádek pro dospělé naivky – taková věc by se skutečně neutajila, vemte si že Snowden vynesl i za cenu ztráty své kariéry a pronásledování i mnohem méně zásadní informaci na veřejnost.

Problém je spíš v tom, že na obrovské vzdálenosti se prostě rozumně komunikovat nedá. Než k cizí civilizaci náš radiový signál doputuje a budeme mít to štěstí, že je zastihne v technologickém rozpuku a ne třeba v období středověkém, v horším případě pravěkém aby jej mohli vůbec zachytit a porozumět mu a poslat odpověď zpět. I tak budeme na odpověď čekat tak dlouho že mezi tím naše vlastní civilizace zanikne 🙂

Více vyspělých civilizací ve vesmíru velmi pravděpodobně existuje ale velmi obtížně se sejdeme společně v jednom čase a velmi obtížně spolu můžeme komunikovat. Vždyť i my sami, jakkoliv se považujeme za vyspělé bysme příchozí signál nezachytili protože monitorujeme jen velmi maličké procento všech příchozích signálů z vesmíru, takže ani my nejsme schopni zprávu přijmout a odpovědět.

hapiky

Kepler: Když někdo o oficiální kontak nestojí, tak se ani nebude vřejně předvádět, aby jej bylo možné vyfotit.
Jsou již desetitisíce pozorovatelů, někteří byli uneseni apod. mezi jinými společensky uznávané kapacity, kteří nemšli nejmenší důvod si něco vymýšlet. Celý problém je v tom, že buď z nějakého důvodu nemohou, nechtějí, nebo jim v tom něco pro ně důležitého brání. Je také možné, že by kontakt s nimi byl pro pozemšťany devastující či zničující.